S ligou se loučíme porážkou. Jeden gól na Plzeň nestačil

Branky: 39. Nešický – 13. Čermák, 34. Bucha, 43. Havel.
Rozhodčí: Lerch – Dobrovolný, Flimmel – Julínek (video).
ŽK: Hnaníček, Hellebrand – Hybš, Ba Loua.
Diváci: 622 (omezený počet).

Digaňa – Didiba, Hnaníček, Kulhánek – Tiéhi – Hrabina (45.+2 Mondek, 72. Kramář), Darmovzal, Večerka (62. Juřena), Nešický, Helešic – Holík (62. Hellebrand). Trenéři: Radoslav Kováč a Alois Skácel.

Staněk – Havel, Hejda, Brabec, Hybš – Bucha, Kalvach, Čermák (77. Mihalík) – Kayamba (63. Ba Loua), Beauguel (84. Ondrášek), Šulc (63. Falta). Trenér: Michal Bílek.

Opava – Sezona FORTUNA:LIGY je u konce. Fotbalisté Slezského FC v posledním duelu nestačili na plzeňskou Viktorii, které podlehli v poměru 1:3. Jediný gól opavského celku vstřelil Aleš Nešický.

Oba týmy byly od úvodu zápasu hodně aktivní. Ve 12. minutě udělal Šulc před hranicí šestnáctky prostor na střelu Čermákovi, jehož přízemní ránu levačkou lapil u levé tyči Digaňa. O minutu později už ale lovil slovenský brankář ve službách SFC balon ze sítě. Ex-opavský Kayamba se na pravé straně uvolnil přes Hrabinu a odcentroval před malé vápno, kam si naběhl na zakončení hlavou nikým nehlídaný Aleš Čermák.

Za Opavu kontroval Helešic, který se po přihrávce Holíka dostal ve vápně ke střele z otočky. Pokus mířící doprostřed branky skončil v rukavicích Staňka. O chvíli později se na protějším konci hřiště zrodil obrovský závar. Šulcovu ránu z voleje vytěsnil Digaňa na levou tyčku. Dorážky Beauguela a Čermáka skončily na domácích blocích.

Oboustranně ofenzivní podívaná ve slezské metropoli pokračovala. Ve 23. minutě odcentroval z pravého okraje Didiba na Nešického, jenž nebezpečnou hlavičkou o kousek minul vzdálenější levou tyč.

Ve 34. minutě posunul Šulc míč zleva na okraj malého čtverce, odkud jej Beauguel přiťukl proti noze Pavla Buchy. Ten křižnou ranou po zemi navýšil vedení favorita. Trvalo však jen pět minut. Jakub Brabec nezastavil skluzem Aleše Nešického, který si vyměnil při akci dva na dva míč s Matějem Helešicem a sám před Staňkem střílel o levou tyčku.

Viktoria šla do kabin přeci jen s náskokem dvou tref. Ve 43. minuty se do Beauguelova centru z levé strany vřítil rozběhnutý Milan Havel, který kromě míče trefil i hlavu obránce Hrabiny. Pro toho zápas předčasně skončil, branka přesto platila.

Druhou polovinu zápasu odšpuntoval odvážnou střelou ze střední vzdálenosti Lukáš Holík. Jeho pumelici krotil u levé tyče Staněk. Na druhé straně se Kayambův volej otřel o boční síť.

Oba týmy postupně prostřídaly a hra byla často rozkouskovaná. Tempo opadlo i vinou vydatného deště, který v závěru slezskou metropoli zkropil. Přesto ještě byly k vidění šance. Po Hybšově krátké přihrávce střílel Beauguel ze středu šestnáctky těsně vedle levé tyčky. Jen po pár vteřinách pobytu na hřišti dostal balon za Staňkova záda sedmnáctiletý záložník Kramář, premiérový gól v nejvyšší soutěži ale vinou odpískaného ofsajdu neslavil. V závěru ještě nebezpečně střílel Mihálik, o gól ho ovšem obrala pozorná teč.

Fotbalisté Opavy tak zakončili nepovedený soutěžní ročník porážkou 1:3 s Plzní a sestupují minimálně na rok o patro níže do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Plzeň si výhrou naopak zajistila konečnou pátou příčku a tím i účast ve druhém předkole nově vzniklé Evropské konferenční ligy.