SFC neudržel vedení a remizoval s Bohemkou

Branky: 41. z pen. Helešic – 57. Puškáč.
Rozhodčí: Denev – Hájek, Ratajová – Cieslar.
ŽK: Didiba, Dedič, Holík – Kosek, Keita, Ljovin, Vacek, Necid, Pulkrab.

Digaňa – Harazim, Hrabina, Didiba, Žídek (65. Kulhánek) – Mondek (81. Darmovzal), Hellebrand, Večerka, Helešic (81. Kania) – Holík (59. Rychlý) – Dedič. Trenéři: Radoslav Kováč a Alois Skácel.

Le Giang – Dostál, Krch, Vondra, Kosek (90.+2 Musil) – Keita (81. Kadlec), Květ, Ljovin, Novák (81. Vacek) – Puškáč (66. Necid), Osmančík (66. Pulkrab). Trenér: Luděk Klusáček.

Opava – Fotbalisté Slezského FC před kulisou necelých čtyř stovek diváků remizovali s pražskými Bohemians 1905. Opavští šli do vedení po trefě Matěje Helešice z penalty, krátce po změně stran ovšem srovnal na konečných 1:1 David Puškáč.

První vážnější možnost zápasu si vypracovali Opavští. Helešic se s míčem prodral až do pokutového území, zpoza couvajícího Krcha zakončil individuální akci střelou levačkou vedle levé tyče. Na druhé straně zahrozil Kosek, k němuž propadl Novákův centr. Vzdálenější levou tyč minul zadák Bohemians křižnou ranou bez přípravy jen o decimetry.

Ve 33. minutě se Mondek zbavil na pravé straně šestnáctky Nováka, prudkou ranou na bližší tyč ale branku přestřelil. Na protějším konci pak Didiba hasil vlastní chybu faulem ve vápně a Pražané kopali penaltu. Střelu ex-opavského Puškáče ovšem zlikvidoval nohou Tomáš Digaňa.

A tak mohli ze stejné herní situace udeřit po chvíli svěřenci trenéra Kováče. Na okraji vápna utržil Keitův šlapák Dedič a balon si na puntík postavil Matěj Helešic. Balon poslal k pravé tyči, Le Giang se vrhnul na opačnou stranu. Necelé čtyři stovky na stadion vpuštěných fanoušků se mohly radovat.

Závěr poločasu patřil hostům. Ljovinovu ránu z levé strany vyrážel Digaňa, Novákovu střelu zpoza vápna schoval stejný muž do rukavic. V nastavení ještě vznikla po Krchově hlavičce před domácí brankou skrumáž, kterou utnul definitivně odkopem Večerka.

Ve druhém poločase se nic zajímavého dlouho nedělo. Až v 57. minutě vyslal překvapivou ránu z nějakých pětadvaceti metrů Květ a orazítkoval jí pravou tyčku. Od té se balon odrazil k dobíhajícímu Davidu Puškáčovi, který uklidil míč do sítě.

V 65. minutě skončil duel předčasně pro opavského kapitána Jana Žídka. Ten padl bez cizího zavinění na trávník u postranní čáry a musel být vystřídán Kulhánkem.

Dvacet minut před koncem dostal prostor před malým vápnem Květ, napálil ale Digaňu. Následná dělovka Ljovina se mezi tyče nevešla. Zakrátko se zrodil rychlý kontr Opavy. Z levé strany předložil míč Mondekovi na penaltu Helešic, slovenskému záložníkovi ale pár čísel k zakončení scházelo. Rozhodnout mohl záhy střídající Rychlý, který byl po Hrabinově centru sám před Le Giangem. Jeho křižný pokus brankář Bohemians fantasticky vyrazil.

Se závěrečnou šancí nakonec přihopsali Klokani. Vacek uvolnil přihrávkou na levou stranu Pulkraba, který poslal ve vápně balon pod sebe na Necida. Jeho ránu z dobré pozice tečoval Didiba těsně vedle levé tyče.

Více už se toho ve slezské metropoli nestalo, zápas mezi Opavou a Bohemians skončil spravedlivou remízou. Žluto-modří bodovali po šesti předešlých nezdarech, Pražané neprohráli už podesáté v řadě. Další utkání odehraje Slezský FC za týden na půdě Zlína.