Obrovská radost! Nejraději bych běžel až na Hlubokou, směje se Kováč

Rozhodčí: Petřík – Vlček, Váňa.
ŽK: Králik – Čvančara, Dedič, Helešic.

Drobný – Čolič, L. Havel, Králik, P. Novák – Čavoš (78. Valenta), Javorek – Mészáros (46. Diop), Alvir (78. Vais), Mršič – Ledecký (16. Brandner). Trenér: David Horejš.

Fendrich – Březina, Kulhánek, Didiba – Helešic, Nešický, Hellebrand (74. Řezníček), Tiéhi, Mondek (88. Hrabina) – Smola (78. Dedič), Čvančara (88. Rataj). Trenéři: Radoslav Kováč a Alois Skácel.

České Budějovice - Nepříznivá série na stadionech ligových soupeřů je zlomena. Opavští fotbalisté zvítězili tam, kde se venku radovali naposledy. Na trávníku Českých Budějovic zvítězili 1:0 poté, co v závěru utkání skóroval obránce David Březina. Jak povedený zápas hodnotil kouč Slezského FC Radoslav Kováč?

Opavští do utkání na jihu Čech vstoupili aktivně. Za svou aktivitu mohli být odměnění již v osmé minutě. Brankář domácích Jaroslav Drobný špatně rozehrál a svým odkopem našel přímo kopačky Hellebranda. Mladý záložník míč zatáhl do vápna a vystřelil, do rány mu ale na poslední chvíli skočil domácí Havel a Opavští se museli spokojit s rohem, ze kterého ale neudeřili.

Slezský FC se tlačil kupředu i v následujících minutách, postupem času se ale hra začínala vyrovnávat. Po jedné z akcí žlutomodrých se řítil na branku z úhlu Čvančara, místo zakončení ale volil centr, který ovšem bohužel nikoho nenašel. Na druhé straně přišlo první nebezpečí ve 27. minutě. Brandner posunul rohový kop za sebe a hlavička Králika orazítkovala Fendrichovu tyč. O pět minut později pálil tvrdě Novák, Fendrich byl ale připraven.

Ve zbytku poločasu ještě zaujala menší strkanice před opavským vápnem, ta se ale obešla bez karetních trestů. Dvě minuty před koncem první půle ještě zahrozil po pěkné individuální akci ranou z hranice vápna Mondek, svým projektilem ale bohužel pro Opavské našel pouze rukavice veterána Drobného.

Po změně stran se na první větší vzrušení čekalo deset minut. Poté vysunul do úniku Nešický Čvančaru a opavský útočník upaloval na českobudějovickou svatyni. Zakončení mu ale bohužel nesedlo a Drobný tak míč v pohodě sebral. Za dalších pět minut pálil ze standartky nebezpečně Březina, míč ale skončil zhruba o metr vedle.

O slovo se následně přihlásili domácí. Na roh si naskočil Dame Diop a jeho nebezpečná hlavička přistála na břevně. Následně měly Budějovice možnost nebezpečné standartky, Mrsič naštěstí trefil Viléma Fendricha. V 73. minutě pak zakončoval přečíslení Opavy Nešický, mířil ale jen těsně vedle.

V dramatickém závěru měly České Budějovice možnost další standartky, z podobné situace jako Mrsič ale pálil Čolič vedle levé tyče. A pak to přišlo. V 88. minutě prodloužil centr jeden z domácích obránců centr přímo na hlavu Davida Březiny, který míč uklidil na zadní tyč – 0:1. Závěr už si Opavští pohlídali a vezou tak z jihu Čech veledůležité tři body.