oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 5.3., 17.kolo
Vyškov 
14:30
 SFC Opava

Selhání ve druhém poločase nás stálo body

13.10.2012, autor Redakce
Sobotní zápas ve Vlašimi se pro Opavu nezačal vyvíjet vůbec špatně. V první půli produkovali Slezané dobrý fotbal, bohužel nedávali šance. Druhé dějství naopak přineslo v našem podání pasivitu, která nás stála body.
11.kolo, sobota 13.10.2012, 16:00
Vlašim Vlašim
2:0
SFC Opava SFC Opava
Toma - Sus, Kucalas, Starý, Krob - Kraus (75. Klán), Pokorný (58. Janda), Křeček, Průcha - Jícha (87. Matoušek), Putz. Trenér Martin Frýdek.
 
Květon - Pomp, Metelka, Kostelný, Schaffartzik – Partyš (79. Žmolík), Wirth, Sedláček, Šrom – Radzinevičius (68. Lokša), Mrázek. Trenér David Vavruška.
 
Branky: 83. Janda, 86. Jícha. Rozhodčí: Plesar - Dobrovolný, Pochylý. ŽK: Putz – Mrázek, Kostelný.
Diváci: 411

Hned v úvodu prvního dějství mohl skóre otevřít Michal Šrom, jenomže ze tří metrů trefil pouze brankáře Tomu. „To nebyla jediná naše šance v prvním poločase,“ řekl asistent Davida Vavrušky Jaroslav Kolínek. „Dostali jsme se do dalších tří dobrých možností,“ dodal. Měl na mysli třeba tu, kdy šel Mrázek sám na brankáře a místo pokusu o lob raději volil špatnou přihrávku na Šroma.

Robustní útočník mohl skóre změnit i v závěru poločasu, kdy domácím nevyšla ofsajdová past. „Dnešní porážku beru na sebe, alespoň jednu ze šancí jsem měl proměnit,“ sypal si na hlavu popel Tomáš Mrázek. Vlašim se dostala k ohrožení Květona v první půli vlastně jen jednou, to ale Kucalase vychytal opavský gólman.

„Řekli jsme si, že obdobně budeme hrát i ve druhém poločase, jenomže to, co jsme na trávníku předváděli, byla katastrofa. Prakticky od úvodního hvizdu druhé půle jsme si koledovali o gól,“ řekl Kolínek.

Vlašim najednou měla prostor a opavská defenziva se dostala pod tlak. Akcie Opavských držela nad vodou obětavost Honzy Schaffartzika a Františka Metelky. Po střele Křečka nás dokonce zachraňovala tyč. Bohužel sedm minut před koncem se Graffin přece jen dočkal a Janda otevřel skóre, zdecimovaná Opava poté ještě inkasovala po střele Jíchy. „Takhle hrát nemůžeme. Druhý poločas byl z naší strany hrozný, tohle se už nesmí opakovat,“ uzavřel Jaroslav Kolínek.

Ve Vlašimi opět nechyběli ani naši fanoušci, na dalekou cestu se jich vypravilo čtyřiadvacet.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies