oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
pátek 5.8., 2.kolo
SFC Opava 3
Dukla 0
neděle 14.8., 3.kolo
Olomouc B 
10:15
 SFC Opava

Šlágr podzimu! Do Slezska zavítá trápící se olomoucká Sigma

29.08.2014, autor Redakce
O P A V A - Velký svátek je na programu v sobotu 30. srpna od 18 hodin v Městských sadech. Do Opavy totiž zavítá mužstvo ještě loni prvoligové olomoucké Sigmy. Hanáci před začátkem sezony vyhlásili jasný cíl v podobě okamžitého návratu do nejvyšší soutěže. Úvod Fotbalové národní ligy ale Olomouc nezastihl v ideálním rozpoložení a tradiční klub ze čtyř zápasů hned třikrát prohrál. Využije toho Slezský FC?
5.kolo, sobota 30.8.2014, 18:00
SFC Opava SFC Opava
0:0
Olomouc Olomouc
Květon – Pospěch, Mikula, Dvorník, Čelůstka – Metelka, Horka – Svatonský (90. Hrabina), Grussmann (87. Neubert), Schaffartzik – Machálek (90. Kuzník).
 
Reichl – Janotka, Rajnoch, Škerle, Vepřek – Zahradníček (62. Varadi), Ordoš (80. Plšek), Cana, Houska, Navrátil – Vašíček (88. Rolinc).
 
Bez branek. Rozhodčí: Marek – Pelikán, Paták. ŽK: Grussmann - Vepřek, Janotka.
Diváci: 4231
+14+14+14

Úvod zápasu patřil Slezskému FC. Ten na soupeře vletěl a brzy si vytvořil také několik slibných příležitostí. Po jedenácti minutách se zřejmě v největší šanci prvního poločasu ocitl trochu se štěstím opavský obránce Mikula, který unikal z ostrého úhlu sám na Reichla, jenže ten domácího stopera vychytal.

O deset minut později vypálil zhruba z pětadvaceti metrů hostující Černohorec Cana a Květon měl co dělat, aby jedovatou ránu olomouckého středopolaře vyrazil na roh. Na druhé straně zase Grussmann otestoval technickou střelou pozornost brankáře Reichla, který s vypětím všech sil míč chytil.

Pak se parádní individuální akcí prosadil Grussmann, prošel kolem tří Hanáků, ale povedený moment zkazil špatnou přihrávkou na Machálka, který neměl šanci míč ve vápně dostihnout. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Do druhé půle vstoupila lépe Sigma a zamkla opavské borce v šestnáctce. Udeřit mohla ze série tří rohů v řadě, ale pozorná obrana Slezského FC si s jejich bráněním bravurně poradila. Opavští se dostávali do útoku sporadicky. Zato hosté se tlačili do opavské šestnáctky a rozhodnout mohl v 87. minutě Vašíček.

Po fantastickém centru Housky se ocitl na pětce sám před Květonem a pohotově vypálil. Naštěstí pro žluto-modrý celek mu rána nesedla a opavský gólman si s ní poradil. V závěru bylo rušno ještě ve vápně Olomouce, kdy Slezané zahrávali dvě standardky. Branku ale nakonec návštěva čítající 4231 diváků neviděla a duel skončil spravedlivou remízou.