oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
pátek 5.8., 2.kolo
SFC Opava 3
Dukla 0
neděle 14.8., 3.kolo
Olomouc B 
10:15
 SFC Opava

Slezský FC čeká derby v Třinci, povede se Opavě počtvrté zvítězit?

22.08.2014, autor Redakce
O P A V A - Lídr Fotbalové národní ligy z Opavy ještě v nové sezoně neztratil ani bod a nyní jej čeká další venkovní duel. Opavští fotbalisté však nebudou cestovat daleko, čeká jej derby v blízkém Třinci. V sobotu 23. srpna od 10:15 se představí na stadionu Rudolfa Labaje v souboji s aktuálně osmým mužstvem Fotbalu Třinec.
4.kolo, sobota 23.8.2014, 10:15
Fotbal Třinec Fotbal Třinec
2:1
SFC Opava SFC Opava
Paleček – Kubáň, M. Čelůstka, Vomáčka, Lisický – Hupka – Ceplák, Motyčka (89. Matoušek), Malíř (80. Málek) – Joukl, Smetana (83. Dedič).
 
Květon – Pospěch, Dvorník, Mikula, T. Čelůstka (73. Machálek) – Metelka, Horka (78. Grussmann) – Vavřík (73. Svatonský), Ševčík, Schaffartzik – Mrázek.
 
Branky: 60. Motyčka, 68. Joukl – 5. Schaffartzik.
Rozhodčí: Pechanec – Dobrovolný, Melichar.
ŽK: Hupka, Kubáň, Vomáčka, Málek, Matoušek – Mikula.
ČK: 62. Mrázek (Opava).

Diváci: 1502
+12+12+12

Už po pěti minutách Pospěch skvěle pronikl po pravé straně hřiště, Metelka předal míč Schaffartzikovi, jenž si míč lehce stopl a parádní ranou do pravého horního růžku brány otevřel skóre.

Opava byla aktivnější, dostala se k sérii tří rohů v řadě, a i když měl třinecký brankář Paleček hodně práce, druhý gól neinkasoval. Krátce nato Ševčík kopal přímý kop a střelou z ostrého úhlu překvapil domácího gólmana. Ten míč s vypětím sil vytěsnil nad břevno.

Na druhé straně z malého vápna nebezpečně hlavičkoval Joukl, ale Květon byl připraven. Hra se postupem času vyrovnala a po dvaceti minutách z otočky vypálil Smetana, jenže minul pravou tyčku opavské brány.

Deset minut před koncem první půle skvěle zpracoval míč Schaffartzik a jeho rána z bezprostřední blízkosti chytila špatnou faleš a skončila těsně mimo. Vyrovnat mohl v závěru prvního poločasu hlavičkující dlouhán Smetana po výborném centru Lisického. Květon ale předvedl fantastický zákrok a chytil téměř jistý gól.

Hned za okamžik se Vavřík ocitl sám před Palečkem, u míče byl dřív domácí gólman, ale Vavřík mu balon vypíchl. Jeho následnou střelu pak dokázal vyrazit k Mrázkovi a jeho dorážka takřka do poloprázdné brány trefila Palečka.

Start druhého poločasu patřil Třinci, který Opavu v některých chvílích pořádně zmáčkl. Po hodině hry Malíř našel ve vápně volného Motyčku, jenž se ranou z ostrého úhlu trefil přesně k tyči – 1:1. O dvě minuty později byl navíc vyloučen opavský útočník Mrázek.

To ale nebylo z daleka vše. V 68. minutě poslal Malíř do opavského vápna další centr, u míče byl dřív než Květon Joukl a hlavou strhl vedení na stranu domácích. Slezský FC byl otřesen, ale poté Pospěch našel rozběhnutého Ševčíka, který hledal před třineckou svatyní Schaffartzika, ale ten na míč nedosáhl.

I přes odhodlání a bojovnost deseti mužů na trávníku už ale Opavští druhý gól vstřelit nedokázali a v letošní sezoně Fotbalové národní ligy poprvé prohráli.