Budeme bojovat až do posledního kola, slibuje brankář Digaňa

Rozhodčí: Adámková – Blažej, Antoníček.
ŽK: Škoda – Holík, Dedič, Didiba, Smola.

Šeda – Douděra, Jakub Klíma, Takács, Preisler – Ladra (83. Malínský), Matějovský (90. Budínský), Dancák, Zmrhal – Jiří Klíma (72. Drchal), Michal Škoda. Trenér: Karel Jarolím.

Digaňa – Didiba, Hnaníček, Hrabina (89. Harazim) – Kulhánek – Rataj (67. Dedič), Lukáš Holík (74. Juřena), Nešický (74. Večerka), Kania (89. Gorčica), Helešic – Smola. Trenéři: Radoslav Kováč a Alois Skácel.

Mladá Boleslav – Několika parádními zákroky v sobotu držel svůj tým ve hře. Slovenský brankář ve službách SFC Tomáš Digaňa zlikvidoval tutovky Jiřího Klímy, dvěma gólům po změně stran ovšem zabránit nedokázal a musel tak společně s celým týmem skousnout další trpkou porážku.

Na první velkou šanci se nečekalo dlouho. Škoda vysunul v 7. minutě lehkým dloubáčkem za obranu Jiřího Klímu a ten upaloval sám na Digaňu. Opavský brankář ale přízemní ránu bravurně zneškodnil.

Vítězně vzešel ze souboje obou jmenovaných slovenský gólman v barvách SFC i po půlhodině hry. Douděra předložil míč na pravou stranu a Jiří Klíma střílel uvnitř velkého čtverce. Digaňa mu ale včasným vyběhnutím zmenšil střelecký úhel a následnou ránu výborně vyrazil.

Mladá Boleslav byla v úvodním dějství lepším týmem. Pět minut před přestávkou ji od vedoucí branky dělily jen centimetry. Matějovský dostal spoustu prostoru před vápnem, odkud vymyslel šikovnou přihrávku na Škodu. Ten se zjevil tváří v tvář Digaňovi, křižnou přízemní střelu ale umístil těsně vedle vzdálenější pravé tyče.

V 51. minutě se opět vytáhl Digaňa. Střela Jiřího Klímy byla tečována pod břevno, hostující strážce se ale zaskvěl dalším famózním zákrokem.

Po hodině hry Mladá Boleslav kouzlo třiadvacetiletého odchovance Dubnice odčarovala. Na pravé straně dostal spoustu prostoru Jaromír Zmrhal, jenž si navedl balon na střed a tvrdou ranou k bližší tyči už natahujícího se Digaňu překonal.

Pojistku přidali svěřenci ex-reprezentačního trenéra Jarolíma osm minut před koncem řádné hrací doby. Ladra oslovil zprava takřka milimetrovým centrem Michala Škodu a ten uklízel na přední tyči balon v náběhu neomylně do sítě.

Opavští fotbalisté tak nebodovali už počtvrté v řadě, v Mladé Boleslavi prohráli 0:2. Další utkání čeká Slezský FC už ve středu, kdy na domácím stadionu v Městských sadech hostí od 15 hodin Liberec.