oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
úterý 21.9., 3.kolo
SFC Opava 
17:00
 Mladá Boleslav

Slezský FC nezachytil start a padl v Příbrami

04.11.2017, autor Redakce | Foto: Deník / František Géla
Příbram – Fotbalisté Slezského FC podruhé za sebou prohráli venku. Stalo se tak na půdě ještě v uplynulém ročníku prvoligové Příbrami, kde Slezané v úvodu nakoupili dvougólové manko. Po změně stran sice snížil Smola, ale v závěru pojistil výhru domácích Matoušek.
14.kolo, sobota 4.11.2017, 15:15
Příbram Příbram
3:1
SFC Opava SFC Opava
Boháč – Skácel, Tregler, Kodr, Zápotočný – Květ, Průcha (60. Januška) – Matoušek, Grajciar (85. Kvída), Fantiš – Ayong (71. Jandera). Trenér: Josef Csaplár.
 
Fendrich – Stříž, Simerský, Žídek – Kayamba, Zavadil (85. Mozol) Jursa, Zapalač (57. Schaffartzik) – Kuzmanović (67. Jurečka) – Smola, Puškáč. Trenér: Roman Skuhravý.
 
Branky: 10. Grajciar, 13. Ayong, 88. Matoušek – 61. Smola.
Rozhodčí: Hrubeš – Flimmel, Vlček.
ŽK: Zápotočný – Žídek.
Diváci: 1162
+14+14+14

Opavští začali špatně. Hned po deseti minutách fauloval Žídek těsně před šestnáctkou, zeď Slezanů se ale rozpadla, a tak měl míč po tvrdé ráně Grajciara volnou dráhu a skončil pod břevnem opavské brány. 

O tři minuty později utekl Ayong, z ostrého úhlu propálil Fendricha a Příbram šla do dvougólového trháku. O chvíli později zahrozili Slezané. Kayamba odcentroval z pravé strany na Puškáče, ale ten zblízka hlavičkoval nad bránu.

Pak se po akci Kayamby dostal k odraženému míči Simerský, ale ten vypálil rovněž nad horní tyč. Slezský FC věděl, že musí přidat, což se ve druhém poločase stalo.

Po hodině hry se opavský výběr dočkal kontaktní trefy. Po přímém kopu Zavadila se balon snesl k nohám Simerského, který jej vrátil do ohně, Žídek napálil Smolu, a ten míč dopravil do sítě – 2:1.

O chvíli později to hořelo před opavskou bránou. Fendrichovi pomáhala řada hráčů, Schaffartzik s Žídkem ale kritickou situaci společně zvládli.

Krátce nato Opava sahala po vyrovnání. Jursa upaloval sám na bránu, chytrou zpětnou přihrávku ještě vylepšil pozici Kayambovi, který dostal balon krásně proti noze, ale opavský šikula přestřelil příbramskou svatyni.

Vzápětí přišel trest. Domácí se po nenápadné akci probili do zakončení a Matoušek zblízka upravil skóre na 3:1 pro Příbram.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies