oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 23.10., 12.kolo
SFC Opava 
15:30
 Žižkov

Slezský FC obral lídra! Skvělý závěr přinesl remízu

16.10.2015, autor Redakce
Ú S T Í N A D L A B E M – Drama do poslední vteřiny se šťastnějším koncem pro Opavu. Tak by se dalo charakterizovat páteční utkání druhé fotbalové ligy mezi domácím favoritem z Ústí nad Labem a Opavou. Slezané ještě v poslední minutě prohrávali 1:3, rvali se ale dál a dvě góly vyrovnali na konečných 3:3.
11.kolo, pátek 16.10.2015, 18:00
Ústí n. L. Ústí n. L.
3:3
SFC Opava SFC Opava
Branky: 63. Zeman, 85. Eiláš, 90. Martykán (penalta) - 85. Kuzmanovič, 90+2. Simerský, 90+3. Zbyněk Pospěch. Rozhodčí: Jílek – Kotalík, O. Černý. ŽK: Peterka, Hošek – Zbyněk Pospěch, Kuzmanovič, Horka. ČK: 59. Hyčka – 59. Schaffartzik. Diváků: 1184.
 
Vašek – Zdeněk Pospěch, Simerský, Dvorník (79. Grussmann), Čelůstka –Žídek – Machálek (73. Jurečka, Horka (90. Mrázek), Schaffartzik – Kuzmanovič – Zbyněk Pospěch. Trenér: Jan Baránek.
 
Branky:63. Zeman, 85. Eiláš, 90. z pen. Martykán - 85. Kuzmanovič, 90+2. Simerský, 90+3. Zbyněk Pospěch.
Rozhodčí: Jílek – Kotalík, O. Černý.
ŽK: Peterka, Hošek – Zbyněk Pospěch, Kuzmanovič, Horka.
ČK: 59. Hyčka – 59. Schaffartzik.
Diváci: 1184

Opava nastoupila do zápasu v trošku jiné sestavě, než před týdnem proti Hradci. Hrát nemohl vykartovaný Jursa, důvěru od začátku dostal Machálek. Hosté nehráli na hřišti favorita špatně, v prvním poločase vedoucí tým soutěže do žádné velké šance nepustili. „Hrál se vyrovnaný fotbal,“ konstatoval opavský kouč Jan Baránek.

Do druhého poločasu lépe vstoupili Opavští. „Měli jsme více ze hry, škoda, že hráči některé situace nevyhodnotili lépe,“ litoval trenér. Následovala pasáž, ve které nebylo o zajímavé okamžiky nouze. Vše odstartovalo vyloučení Honzy Schaffartzika a Hyčky. Předčasný odchod do kabin našeho záložníka byla ale z kategorie hodně přísných. Nakonec se diváci dočkali i gólů. Skóre otevřel hlavou Zeman. Po spolupráci střídajících hráčů nahrával Hošek a Eliáš zvyšoval na 2:0.

Kdo si myslel, že tyto branky Opavu položí, mýlil se. Kuzmanovič upravil na 2:1. Za další minutu mohl tentýž hráč vyrovnat, ale nedal. Následoval faul na Hoška a Martykán z penalty zvyšoval na 3:1. A Opava? Ta se nepoložila, Dominik Simerský snížil a Zbyněk Pospěch vyrovnal. Neskutečné se stalo skutečností, opavský tým ukázal, že má charakter.

„Bod má pro nás cenu, obzvlášť díky závěru. Bylo to o štěstí, ale my jsme mu šli naproti. Kluci se rvali do posledních vteřin a tak to má být,“ zdůraznil Jan Baránek.

Pro věrné fanoušky vstup na Varnsdorf zdarma

Ocenění si zaslouží i hrstka opavských fanoušků, kteří do Ústí za svým týmem dorazili. Hráči, celý realizační tým a vedení klubu si jejich podpory nesmírně váží. Moc jim za jejich podporu děkuje. Fandové, kteří povzbuzovali v Ústí, mají na utkání s Varnsdorfem vstup zdarma. Lístky si mohou během týdne vyzvednout na sekretariátu SFC a to na základě předložené vstupenky z Ústí.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies