Branky:Didiba, Darmovzal (Opava)
ŽK:Jonáš, Pudhorocký, Vydra, Gabriel (Sparta) – Celba (Opava)

Sparta:Kotek, Tvaroh (76. Šilhart), Večerka, Vydra, Gabriel, Goljan (66. Amber), Pudhorocký, Jonáš (55. Kozák), Ryneš, Holoubek, Turyna

Opava: Digaňa, Celba, Žídek, Didiba, Ščudla, Macháček, Šigut (45. Kopečný), Helešic (90. Gorčica), Pikul (75. Bílek), Darmovzal (90. Janjuš), Rataj (59. Kramář)

Opava – V zápase o šest bodů se Roman West musel obejít bez zraněného Kadlece a Rychlého. Navíc kvůli žlutým kartám chyběl také stoper Janoščín. Do zápasu na opačné straně barikády nastoupil opavský odchovanec, který aktuálně hostuje ve Spartě, Dalibor Večerka.

Od úvodních minut byla cítit důležitost utkání a zápas se v prvních minutách nesl zejména v duchu osobních soubojů. První šanci měla Sparta, když opavský Didiba po nedorozumění s Digaňou atakoval vlastní bránu. Matěj Ryneš následně vyslal ve 13. minutě střelu ze střední vzdálenosti, se kterou si však Digaňa poradil bez problémů. O minutu později se po individuální akci Darmovzala mohl prosadit Helešic, jeho střelu však sparťanská obrana zblokovala. Opavští se k souvislému tlaku dostali ve 20. minutě, kdy kombinovali kolem velkého vápna Sparty a dokázali sbírat odražené míče. Ke střele se však opavská ofenziva nedostala. Ve 29. minutě pak byl faulován Celba a Opava zahrávala standardní situaci, kterou rozehrával Pikul. Jeho centr našel na zadní tyči osamoceného Žídka, který se snažil skórovat. Jeho hlavičku sice Kotek ještě vytěsnil, ale následnou dorážku Didiby už mít nemohl. Opava se tak ve 29. minutě ujala vedení 0:1. Ve 40. minutě Sparta mohla završit svůj tlak na vyrovnání Goljanem, který zakončoval po krásné individuální akci Ryneše. Opavská obrana však obstála. V samotném závěru mohl vedení Slezanů navýšit Šigut, kterému míč do pokutového území přistrčil Darmovzal. Šigut však zakončit nedokázal a skóre zůstalo po prvním poločase 0:1 z pohledu domácích.

Do druhého poločasu nahradil Samuela Šiguta, Miloš Kopečný. Oba týmy jinak pokračovaly beze změn. V největší sparťanské šanci se ocitl ve 45. minutě Matěj Ryneš, který unikal sám vstříc Digaňově bráně. Jeho střela však opavskou bránu minula. Po této akci sparťanských už začali opět na hřišti dominovat opavští a dokázali si vytvořit řadu nebezpečných příležitostí. V 56. minutě se nicméně do šance dostala také Sparta a po centru Jonáše snažil hlavičkovat Turyna. Jeho hlavička však daleko minule bránu Tomáše Digaňi. V 58. minutě mohl vedení navýšit Tomáš Rataj, ale jeho střela neprošla přes sparťanskou obranu. Z brejku se pak po přihrávce Turyny prosadil střídající Matyáš Kozák, který tak vyrovnal stav zápasu na 1:1. Opavští chtěli co nejrychleji odpovědět a po centru Pikula v 60. minutě od toho nebyli daleko Kramář s Kopečným, kteří však na balón nedosáhli. V 65. minutě se dostal po zisku Denise Kramáře k míči Denis Darmovzal, který střelou z téměř 25 metrů propálil vše co mu stálo v cestě a vrátil tak vedení na opavskou stranu. V 73. minutě se pokusil napodobit Darmovzalu trefu Adam Ščudla, ale jeho střela z hranice velkého vápna branku Kotka minula. V 85. minutě se dostal do otevřené obrany po přihrávce Helešice Miloš Kopečný. Ten se svou střelu snažil umístit k levé tyči Kotkovi brány. Ten však jeho záměr vystihnul a míč lapil. V 86. minutě měl největší šanci na vyrovnání Šilhart a po něm Kozák z rohového kopu. Opavská obrana však odolala i tomuto náporu. V 88. minutě mohl definitivně rozhodnout Helešic, který unikal osamocený vstříc Kotkově bráně. Zakončit však nedokázal. Závěr si už opavští pohlídali a připsali si tak cenné vítězství 1:2 nad sparťanskou rezervou.