Slezského fotbalového clubu Opava
U19: SFC Opava - Frýdek-Místek 3:0

Starší dorost porazil Frýdek-Místek, dvakrát se trefil Lavrovič

01.03.2014, autor Redakce | FOTO: Deník / František Géla
O P A V A - Devatenáctka Slezského FC Opava změřila v sobotním dopoledni síly s dvacátým Frýdkem-Místkem a derby o šest bodů zvládly opavské naděje perfektně. V prvním poločase se dvakrát prosadil Lavrovič a ve druhé půli zlomil odpor hostujícího týmu třetím gólem Janetzký. Opava tak navázala na výborný výkon proti pražské Spartě a záchrana má reálnější obrysy.
25.kolo, sobota 1.3.2014, 10:15
SFC Opava SFC Opava
3:0
Frýdek-Místek Frýdek-Místek
Godula – M. Zagol, Pavlíček, Macíček, Rubý – Lavrovič, Rolný, Wicker (87. Vicherek), Janetzký (90. Šindler), Machuča (82. Mezera) – P. Zagol (75. Maléř).

Smolík – Jandek, Folta, Štěrba (77. Šimek), Sušovský – Farský (46. Dušík), Mišenko, Panák, Curylo – Glembek, Belej (82. Červeňák).

Branky: 21. a 25. Lavrovič, 64. Janetzký. Rozhodčí: Gallo – Machálek, Neděla. ŽK: Belej (Frýdek-Místek).

Začátek utkání byl vyrovnaný, bez větších šancí na obou stranách hřiště. Prvním zajímavým momentem byl akce Frýdku-Místku z 12. minuty zápasu, kdy Folta pronikl skrz okénko v defenzivě Slezského FC do zakončení, ale z úhlu trefil jen rukavice Goduly.

Iniciativu pak přebrali Opavští a ve 21. minutě se několik desítek diváků dočkalo úvodní branky, když se Lavrovič trefil exkluzivním rohlíkem přímo z rohového kopu podobně jako Lumír Sedláček před dvěma roky proti Ústí nad Labem. Lavrovič poté zkusil štěstí čtyři minuty nato, kdy se štěstím prostřelil technickou střelou k tyči hostujícího brankáře Smolíka – 2:0.

Frýdek-Místek byl dvěma slepenými góly otřesen a po další přímočaré akci žluto-modrých zastavila střelu Janetzkého naštěstí pro Smolíka boční síť hostující branky. V závěru první půle ještě Wicker předložil míč P. Zagolovi, ten však pálil z vápna vysoko nad břevno.

Po změně stran začali menším náporem Frýdecko-místečtí, ale Mišenko hlavičkoval po centru Curyla těsně mimo a proti unikajícímu Belejovi chytře vyběhl gólman Godula. Po hodině hry si hostujícího obránce obhodil Machuča a překonal i brankáře Smolíka, jeden z hostujících fotbalistů ale vykopl míč z brankové čáry.

Opavu to však mrzet nemuselo, protože v 64. minutě předal P. Zagol míč Janetzkému, který balon poslal nechytatelně k tyči a bylo to 3:0. Krátce před svým vystřídáním to zkusil z hranice vápna také P. Zagol, ale jeho přízemní ránu postrádající razanci si pohlídal Smolík.

Hosté mohli v závěru snížit, jenže Panák orazítkoval břevno Godulovy brány a tentýž fotbalista pálil těsně před koncem z přímého kopu nad. Opavští se tak dostali na dostřel Frýdku-Místku a v jarní části sezony zatím získali 4 body, což se jim na podzim povedlo až po dvanácti zápasech.