Rozhodčí: Dubravský – Mokrusch, Hrabovský.
ŽK: Rataj, Hnaníček, Hrabina, Didiba, Kulhánek, Dedič, Kováč (trenér) – Rondič, Pešek, Mikula.

Digaňa – Hrabina, Hnaníček, Didiba – Kulhánek – Harazim (68. Mondek), Nešický (81. Večerka), Holík (57. Řezníček), Kania (57. Helešic) – Smola, Rataj (57. Dedič). Trenéři: Radoslav Kováč a Alois Skácel.

Knobloch – Fukala, Chaluš, Jugas, Mikula – Koscelník (77. Nečas), Mara, Sadílek, Karafiát (71. Faško), Pešek (83. Michal) – Rondič (71. Matoušek). Trenér: Pavel Hoftych.

Opava – Fotbalisté Slezského FC prohráli s Libercem, nemohli se tak odpoutat z poslední příčky tabulky. Jak utkání se Slovanem viděl opavský trenér Alois Skácel?

Krátce po úvodní rozehrávce se do šestnáctky vřítil Pešek, jenž si před Hnaníčkem sekl míč na přízemní střelu a umístil ji zhruba metr vedle vzdálenější pravé tyče. Opava kontrovala šancí Rataje, který vyhrál rychlostní souboj s Chalušem a upaloval sám na Knoblocha. V závěru akce si ale píchl míč až příliš před sebe a do zakončení se tak nedostal. Navíc skluzem zajel do hostujícího brankáře a vyfasoval žlutou kartu. Těch bylo nakonec uděleno hned devět, z toho šest na opavské straně.

Slovan byl s přibývajícím časem čím dál více nebezpečnějším týmem. Ve 20. minutě Opavské zachránila po křižné střele Karafiáta tyčka. O minutu později vyběhl Digaňa na okraj velkého vápna, kde jej přehlavičkoval aktivní Pešek. Domácího brankáře ale zastoupil před brankovou čárou Hrabina.

Za další dvě minuty už Slezany štěstí opustilo. Sadílek znovu vylákal Digaňu z branky a poté odcentroval z levé strany šestnáctky na hlavu Imada Rondiče, který mířil do odkryté klece. Aktéři gólové akce si sedm minut před pauzou role vyměnili. Rondič míchal s balonem na levé straně velkého čtverce a poté procedil balon před branku, kde Didiba neuhlídal pohodlně zakončujícího Michala Sadílka.

Aktivně vstoupil Liberec i do druhé části hry. Ve 48. minutě si Rondič všiml, že je Digaňa venku z brány a zkusil jej překvapit lobem z velké dálky. Míč minul opavskou svatyni jen o decimetry. O tři minuty později střílel stejný hráč po Koscelníkově centru do břevna.

Na mdlý vstup do druhé půle reagovali opavští trenéři Kováč a Skácel trojitým střídáním a krátce po něm se domácí dostali do své největší šance. Od pravé postranní čáry odcentroval Harazim a nově příchozí Dedič mířil bez přípravy na přední tyč. Jeho zakončení, jež bylo po hříchu jediným opavským přímým ohrožením branky v celém utkání, vytěsnil Knobloch na rohový kop.

Severočeši zbytek zápasu vesměs kontrolovali a nikam už se nehnali – měli ostatně nahráno. To Opava se snažila s výsledkem něco udělat, do libereckého pokutového území se ale dostávala jen sporadicky. Výjimkou byla situace z 87. minuty, kdy propadl dlouhý centr z pravé strany k Josefu Hnaníčkovi. Ten ale zakončoval u levé tyče vysoko nad břevno.

Opava tak prohrála už popáté v řadě. Tentokrát doma podlehla 0:2 šestému Liberci a zůstává nadále usazena na posledním místě tabulky. Další zápas čeká Slezský FC již tuto neděli na pražské Letné, kde se postaví Spartě.