Branky: 53. a 58. Kuchta, 34. Kúdela, 71. Bořil, 80. Sima, 88. Musa.
Rozhodčí: Ginzel – Bureš, Dohnálek – Adámková (video).
ŽK: Tiéhi, Hrabina – Sima.

Fendrich – Hrabina, Didiba, Večerka (70. Ščudla) – Mondek (70. Harazim), Tiéhi, Texl (57. Juřena), Jan Řezníček, Žídek – Holík, Dordič (80. Rataj). Trenér: Radoslav Kováč a Alois Skácel.

Kolář – Masopust (66. Bořil), Kúdela, Zima, Oscar (75. Lingr) – Ševčík (66. Holeš), Traoré – Sima, Stanciu, Olayinka (79. Jurásek) – Kuchta (75. Musa). Trenér: Jindřich Trpišovský.

Opava – Chtěl, aby se jeho tým nebál a proti úřadujícímu šampionovi se prezentoval aktivním a nátlakovým fotbalem. To Slezanům proti Slavii vydrželo zhruba poločas. Po gólech Pražanů se hra Opavy zbortila. Jak zápas hodnotil kouč Slezského FC Radoslav Kováč?

Vstup do utkání patřil Opavě, která do základní sestavy ihned nasadila čerstvou pozilu – francouzského středopolaře Christa Tiéhiho. První slibnou příležitost měl Řezníček, který po přiťuknutí Dordiče pálil vedle brány. Na opačné straně rozjel Stanciu zajímavou akci, na jejímž konci zachránil domácí tým po ráně Traorého gólman Fendrich.

Pak bylo ve hře i video, ale VAR nedospěl k názoru, že by Žídek ve vápně zahrál rukou. Po dvaceti minutách se připomněl rychlík Dordič, jenž to zkoušel obstřelem, míč po jeho technické ráně ovšem zaplul těsně vedle pravé tyče. Pak přišla na řadu 34. minuta a úvodní gól. Po rohu Zima prodloužil míč ke Kúdelovi, jenž z pětky dorazil balon za záda Fendricha. Vzápětí mohl srovnat kapitán Žídek, jenž se zjevil sám před Kolářem, v rozhodující chvíli mu ale míč odskočil.

Pražané pak o osudu utkání rozhodli na startu druhé půle – dvakrát skóroval Kuchta. Nejprve po povedené přihrávce Masopusta, pak po dorážce Stanciuovi střely – 0:3. Sešívaní svírali otěže utkání pevně ve svých rukách. Navíc přidali ještě tři góly. Prosadil se střídající Bořil, Sima a nakonec i Musa, který upravil skóre na konečných 0:6.

Slezané prohráli po opětovném startu FORTUNA:LIGY podruhé v řadě, příští týden zamíří na půdu Slovácka.