Vlašim sestřelila Opavu třemi brankami. Slezané si i přes prohru zahrají baráž.

Branky:Jurásek, Gningue, Toula(Vlašim) – Kopečný (Opava)
ŽK:Janoščín

Vlašim:Váner, Breda, Broukal, Gningue (69. Toula), Icha, Jurásek (69. Solomon), Křišťan, Rigo (83. Kneifel), Suchan (13. Krunert), Svoboda, Zlatohlávek (60. Zinhasovič)

Opava: Digaňa - Celba, Žídek, Janoščín, Ščudla - Šigut (56. Macháček), Didiba, Helešic (80. Rychlý), Pikul (56. Kopečný), Darmovzal -Kramář (65. Janjuš)

Opava – Fotbalisté Slezského FC nastoupili v zápase 30. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na půdě Vlašimi v přímém souboji o barážové příčky. Opavským k postupu do baráže stačila remíza. V případě porážky se museli spoléhat na prohru Líšně na Žižkově.

První velikou příležitost si vytvořila Vlašim, když v 6. minutě pronikl do pokutového území Svoboda. Jeho přízemní střelu však Digaňa dokázal vytěsnit a následnou dorážku zlikvidovala opavská obrana. O minutu později se už Vlašim dokázala prosadit, když se trefou ze střední vzdálenosti prosadil Jurásek. V 11. minutě mohl za opavské odpovědět Kramář. Ten svůj únik za obranu však nedokázal gólově zakončit. Ve 20. minutě se pokusil utkání vyrovnat Denis Darmovzal, který napřáhl z dvaceti metrů. Jeho střela však Vágnerovu branku neohrozila. Ve 24. minutě už byl blíže k vyrovnání Pikul, který napodobil Juráska. Jeho střelu však zlikvidoval Vágner. Opavský tlak na vyrovnání se od 30. minuty stupňoval, když opavští fotbalisté obléhali bránu Vágnera. Ze svého tlaku však dlouho nedokázali vytěžit více než jen rohové kopy, které obrana Vlašimi dokázala eliminovat. Opavský tlak ke vstřelené brance nevedl, a tak přišla odpověď Vlašimi, když v 37. minutě zakončil protiútok Gningue. V závěru mohl zvýšit vedení Vlašimi Jurásek, ten však branku netrefil.

Do druhého poločasu vstoupili oba týmy beze změn a byli to opět domácí, kteří po špatné rozehrávce mohli zakončovat do otevřené obrany opavských. O minutu později už Vlašim slavila po třetí. Naštěstí pro opavské Svoboda hlavičkoval z ofsajdu. V 56. minutě se trenér West pokusil hru oživit, když sáhl ke střídání. Pikula se Šigutem nahradil Kopečný s Macháčkem. V 62. minutě mohl vedení Vlašimi navýšit Gningue. Jeho střelu však obětavým skluzem zlikvidoval Macháček. Následovala pasáž utkání, kdy se hra přelévala ze strany na stranu, ale šancí k vidění moc nebylo. Opavská touha po vyrovnání v mnoha případech troskotala na drobných nepřesnostech. Neatraktivní pasáž přerušil střídající Janjuš, který po kombinaci s Macháčkem vyslal nebezpečnou střelu zevnitř pokutového území. S Janjušovou tvrdou přízemní střelou si však Vágner dokázal poradit. Vlašim i nadále hrozila z protiútoků, ze kterých již dvakrát v zápase skórovala. Po jednom takovém kopala Vlašim rohový kop, který v 78. minutě hlavou proměnil střídající Toula. Další branku mohla Vlašim přidat v 81. minutě, kdy unikal osamocený Suchan. Tomáš Digaňa jeho střelu vytěsnil na rohový kop. Stav utkání dokázal snížit v 85. minutě Miloš Kopečný, který přehodil Vágnera. Vlašim si tak v přímém souboji o baráž poradila s Opavou 3:1 a zajistila si tak účast v baráži. Opava si baráž díky prohře Líšně na Žižkově zahraje také.