oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 24.2., příp.
SFC Opava 
od 10:00
 Skalica
Třináctka na turnaji

Opavská třináctka pátá na turnaji v Prostějově

8.6.2016, autor Redakce
O P A V A – Hráči naší patnáctky se před nedávnem představili na kvalitně obsazeném turnaji v Prostějově. V základní skupině obsadili druhé místo a postoupili do skupiny o první až šestou příčku. Nakonec skončili pátí.

Konfrontace se silnými soupeři pro mladé Opavany nedopadla vůbec špatně. V rámci základní skupiny nestačili pouze na celek pozdějšího vítěze AS Trenčín, s nímž prohráli 1:8. Tento duel se Slezanům nepovedl a po prvním turnajovém dni přišli o zraněného Dalibora Večerka a zdravotními obtížemi sužovaného Philippa Skronta. Tato dvojice však s ostatními zůstala a dále své spoluhráče podporovala alespoň z lavičky.

„Nás může jen mrzet to, že v utkání s MŠK Žilina, která pro mě byla z herního pohledu nejlepším týmem na turnaji, jsme si v závěru vytvořili dvě gólovky, které jsme měli proměnit a mohli tak zápas vyhrát. A také další utkání s MFK Frýdek-Místek jsme hráli velmi dobře. Převážnou část zápasu jsme byli nastěhováni na půlce soupeře a vytvářeli si šance, ale nakonec jsme to nedotáhli do úspěšného konce. To už tak ale někdy bývá. Nakonec jsme obsadili 5. místo na turnaji, který s přehledem vyhráli hráči AS Trenčín,“ popisoval trenér naší třináctky Martin Kotala.

„Na závěr chci klukům poděkovat a pochválit je za jejich přístup, výkony a velmi dobrou reprezentaci našeho klubu. Zase se ukázalo, že tým má kvalitu, která vychází z výborných individuálních schopností některých hráčů. Ty následně navazují na kombinační kvalitu celého týmu. A jen ještě doplním, že i přes to, že naše zápasy s MFK Frýdek Místek a FC Baník Ostrava mají vždy velký náboj, tu správnou rivalitu a jsou vždy odehrané s velkou chutí, snahou a korektností všech hráčů na hřišti, tak jsem rád, že se do finálové skupiny s námi dostali i kluci z MFK Frýdku Místku,“ doplnil.

Martin Kotala litoval, že se do skupiny o první až šesté místo nedostal ostravský Baník. Z pohledu ligy MS žáků Sever by to podle něj byla stoprocentní vizitka. Ostravané se však nakonec dobrými výkony prezentovali i ve druhé skupině o 7. až 12. místo. „My ještě máme před sebou nějaké přátelské utkání a turnaj v Praze, takže to vidím tak, že sezónu ukončíme v předposledním týdnu června, kdy potom čeká kluky měsíc volna před zahájením letní přípravy,“ uzavřel trenér opavské třináctky.

Turnaj Prostějov

I. skupina: 1. SK Prostějov, FC Sparta Brno, FC Baník Ostrava
II. skupina: MFK Frýdek Místek, FK Pardubice, MŠK Žilina, ŠK Slovan Bratislava
III. skupina: FC Zbrojovka Brno, SFC Opava, FC VION Zlaté Moravce, AS Trenčín

Výsledky SFC Opava U-13 v základní skupině:

SFC Opava – FC VION Zlaté Moravce 3:0
Branky Opavy: Martin Frey, Jan Jelen, Denis Kramář.

SFC Opava – AS Trenčín 1:8
Branka Opavy: Jan Jelen.

SFC Opava – FC Zbrojovka Brno 2:0
Branky: Denis Kramář, Tomáš Rataj.

SFC Opava obsadil v základní skupině druhé místo a postoupil do finálové skupiny o 1. – 6. místo.

Postupující ze skupin: AS Trenčín, SFC Opava, 1. SK Prostějov, FC Sparta Brno, MŠK Žilina, MFK Frýdek Místek

Druhý den SFC Opava U-13 na turnaji - finálová skupina:
SFC Opava – 1. SK Prostějov 0:2

SFC Opava – FC Sparta Brno 4:3

Branky Opavy: Denis Hais, Lukáš Manderla, Tomáš Rataj, Jan Rozsypal.

SFC Opava – MŠK Žilina 2:2
Branky Opavy: Jan Jelen, Tomáš Rataj.

SFC Opava – MFK Frýdek Místek 2:3
Branky Opavy: Jaromír Blažej 2.

SFC Opava – AS Trenčín 2:4
Branky Opavy: Tomáš Rataj 2.

SFC Opava U-13 skončil celkově pátý.

Za SFC Opava U-13 v Prostějově nastoupili:
Brankáři: Šimon Makovický, Dominik Plodzieň
Hráči: Jaromír Blažej, Martin Frey, Denis Hais, Šimon Henčl, Radim Hrbáč, Jan Jelen, Lukáš Kollek, Denis Kramář, Lukáš Manderla, Tomáš Rataj, Jan Rozsypal, Philip Skront, Martin.