Branky: 51. Zifčák

ŽK: 59. Hýbl, 74. Haitl

Digaňa – A. Uriča, Dohnálek, Ventúra, Elbel – Matys, Langer (70. Muritala) – Zifčák, Israel, Šíp (88. Amasi) – Fiala

Richter – Kopečný, Janoščín, Srubek, Hýbl – Omale, Blecha (72. Haitl) – Málek, Rataj, Rezek (47. Kadlec) – Ondráček (47. Marzuq)

OLOMOUC - Opavští nestačili na rozjetou Sigmu, se kterou padli 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil z penalty Zifčák.

Po úvodním oťukávání z obou stran se k první vážnější situaci dostali olomoučtí, když v šesté minutě prověřili pozornost Richtera střelou z hranice vápna. Opavská odpověď přišla v desáté minutě, když po faulu na hranici šestnáctky zahrával Slezský standardní situaci. K její exekuci se postavil Málek a střelou přes zeď se snažil překonat Digaňu. Jeho rána však jen prolétla kolem břevna. Digaňa se do akce přeci jen dostal, když ve 14. minutě zvládnul komplikovanou situaci při rozehrávce, když pod tlakem Ondráčka dokázal rozehrát útočnou akci. S tou si však opavská obrana dokázala poradit. Ofenzivně laděnou akci tak diváci viděli až ve 28. minutě, kdy po ztrátě opavských unikal Israel. S jeho pumelicí si ale Richter dokázal poradit a vytlačil ji skvělým zákrokem nad břevno. Poločas plný nepřesností a náznaků ofenzivních akcí tak nakonec skončil 0:0.

Po změně stran už se ale skóre měnilo. Po centru do vápna se dokázal uvolnit jeden z olomouckých útočníků a jeho snažení bylo přerušeno jen za cenu faulu. Rozhodčí tak nařídil pokutový kop, kterého se ujal domácí Zifčák. Richter sice trefil stranu, ale razantní střelu nedokázal vytěsnit. Sigma se tak v 51. minutě ujala vedení 1:0. Slezany inkasovaný gól probral a ti tak začali olomoucké defenzivě mohutně zatápět. Nejprve se do centru opřel Kopečný, ale Rataj v pokutovém území nevytěžil více, než rohový kop. Ten pak v 56. minutě s potížemi odvrátila defenziva Sigmy. Vzedmutí Slezanů chtěl potvrdit o minutu později centrem na nabíhajícího Marzuqa Hýbl. Jeho míč byl ale až příliš nepřesný. V 62. minutě se už Marzuq k hlavičce dostal, ale jeho zakončení po standardní situaci Málka postrádalo potřebnou razanci. Na druhé straně se sólem ukázal Israel, který se dokázal efektním způsobem uvolnit a vystřelit prudkou ránu. Na tu však Richter zareagoval neméně dobrým zákrokem. Opavská obrana nakonec celou situaci vyřešila a udržela tak bodové naděje. Olomoučtí byli stále nebezpeční. V 75. minutě Hanáci sehráli akci po pravé straně, po které zakončil Amasi. Jeho hlavička však rozvlnila jen boční síť. Slezský se snažil o závěrečný tlak. Ten se ale roztříštil o organizovanou defenzivu Sigmy. Opavští tak další venkovní body nepřipíší.