Dvanáctka skončila na turnaji v Němčicích čtvrtá

12. 1. 2017
Redakce

Opava – Fotbalisté opavské dvanáctky po vánočních svátcích rozhodně nelení, o čemž svědčí účast na halovém turnaji v Němčicích nad Hanou. Zúčastnilo se ho celkem osm týmů, přičemž mladí Opavané si nevedli špatně a nakonec obsadili čtvrtou příčku.

Turnaj byl rozdělen na dvě základní skupiny, přičemž dva nejlepší z každé z nich postupovali do semifinále. Slezskému FC se povedlo probojovat do top čtyřky, do finále však přes Hodonín neprošel, když prohrál 3:5. Smůlu Opava měla v souboji o třetí místo. Duel s „modrým“ mužstvem Prostějova skončil v normální hrací době 1:1, rozhodovat tak musely penalty, v nichž Slezané svému soupeři podlehli poměrem 2:3.

„Turnaj měl svou kvalitu a my jsme v žádném zápase, který jsme výsledkově nezvládli, nebyli horším týmem. Kvůli individuálním chybám a našemu neefektivnímu řešení ve finální fázi jsme však nakonec nemohli pomýšlet na lepší umístění a obsadili jsme čtvrté místo na turnaji. Kluci zaslouží pochvalu za snahu a chuť v každém utkání. Vše ostatní si povíme v kabině,“ komentoval trenér opavské dvanáctky Martin Kotala.

Výsledky SFC v základní skupině turnaje:
SFC Opava – 1. SK Prostějov (oranžoví) 2:3
SFC Opava – SK Hranice 9:3
SFC Opava – 1. SC Znojmo 2:2
Postup z druhého místa ve skupině do semifinále:
SFC Opava – Hodonín 3:5
Utkání o 3. – 4. místo:
SFC Opava – 1. SK Prostějov (modří) 1:1, na penalty 2:3
Celkové umístění SFC: 4. místo.
Individuální ocenění pro Daniela Sukdola – nejlepší brankář turnaje.
Branky: Honza Ulrich 7, Filip Kokeš 4, Lukáš Lazecký 3, Maxmilián Híreš 2, Dan Bártek, Dominik Malý, Dominik Stareček.
Sestava SFC: Dan Bártek, Adam Cileček, Maxmilián Híreš, Filip Kokeš, Lukáš Lazecký, Dominik Malý, Daniel Sukdol, Dominik Stareček, Honza Ulrich.
sdílet