Třináctka hrála kvalifikaci o Ondrášovku

1. 11. 2017
Redakce

Opava – Třináctiletí chlapci Slezského FC bojovali o účast v další fází populární Ondrášovky. Kvalifikace se hrála v Šumperku, bohužel výsledkově pro opavský výběr nedopadla až tak dobře.

„V tomto celorepublikovém turnaji a v zápasech hraných na 1 x 20 minut se mažou rozdíly v kvalitě, což se nám tentokráte nevyplatilo. V utkáních, které jsme mohli a měli zvládnout, se nám nepodařilo vsítit brzký gól. Začali jsme zbytečně panikařit a naopak po ojedinělé chybě jsme inkasovali,“ rozpitvával šumperskou misi trenér Marcel Klajmon.

„Naopak v zápasech se soupeři tzv. zvučnějších jmen se kluci dokáží vydat na maximum, týmy přehrávat a jako jediní je obrat o body do tabulky. Bohužel se stejným problémem se potýkáme po celou podzimní část i v mistrovské soutěži žákovské ligy, kdy někdy působíme doslova jako Robin Hood. Bohatým bereme a chudým dáváme. Celkově mohu říci, že páté místo a až na určité pasáže i herní projev je pro mne mírným zklamáním. V tréninku máme stále na čem pracovat,“ přidal další postřeh kouč opavských nadějí.

Výsledky a střelci branek SFC:

SFC Opava U13 – 1.SK Prostějov 0:1
SFC Opava U13 – FC Svratka Brno 0:1
SFC Opava U13 – FC Zbrojovka Brno 1:1, Richard Kovárník
SFC Opava U13 – SK Sigma Olomouc 1:1, Jan Ulrich.
SFC Opava U13 – 1.FC Slovácko dívky U 15 3:1, Radek Ligač, Albert Vlašánek, Richard Kovárník.
SFC Opava U13 – FK Šumperk 1:0, Radek Ligač.

Sestava Opavy: Daniel Sukdol, Adam Sedláček, Adam Cileček, Patrik Wehowský, Filip Kokeš, Pavel Šrek, Lukáš Vyležík, Richard Kovárník, Dan Bártek, Dominik Stareček, Dominik Malý, Martin Blažej, Albert Vlašánek, Radek Ligač, Jan Ulrich, Max Híreš, Tomáš Nováček. Trenér: Marcel Klajmon.


sdílet