Ohromná škoda, mrzí Zavadila prohra v Příbrami. Velí urvat šest bodů

6. 11. 2017
Redakce | FOTO: Deník / František Géla

Příbram – Slezský FC venku znovu ztratil. Po zaváhání v Českých Budějovicích neuspěl ani na půdě Příbrami. Po špatném startu se Opava rozjela, sahala po bodech, své šance ale nevyužila a po třetí trefě domácích bylo hotovo. „Měli jsme hrát víc v klidu a zpřesnit hru. Je to ohromná škoda. Měli jsme tady na výhru, nebo alespoň na bod,“ ví nejzkušenější hráč Slezského FC Pavel Zavadil.

„Začátek utkání nám nevyšel. Hned z prvního přímáku jsme dostali gól a brzy jsme dostali i druhou branku. Pak jsme hodně chtěli. Začali jsme hrát, ale nevypracovali jsme si vyloženou šanci. Vepředu to od nás bylo na šance málo,“ myslí si opavský záložník.

„Ve druhém poločase jsme měli znovu tlak. Za stavu 2:1 jsme měli tutovku, kterou jsme nedali. Příbram pak z dala z brejku další gól. Je to škoda,“ dodává Zavadil.

Byla v opavské kabině o přestávce bouřka? „Samozřejmě jsme si řekli, co jsme udělali za chyby, ale taky jsme mluvili o tom, že v posledních dvaceti minutách jsme měli tlak. Akorát je škoda, že takhle nehrajeme od začátku. Zápas strašně ovlivnil rychlý gól, pak byla situace trochu jiná,“ pokračuje devětatřicetiletý borec.

Ten v Příbrami kdysi působil, v dresu tehdejší Marily si střihl jednu sezonu. „Vzpomněl jsem si na to. Je to tady furt stejné,“ rozhlíží se po příbramském areálu. „Vzpomínky se už ale vytrácí, přece jen už je to dávno,“ popisuje.

Poté, co v úvodu Slezané dvakrát inkasovali, ve druhé půli snížil Smola a po skvělé přihrávce Jursy mohl srovnat Kayamba, ale balon bez přípravy napálil nad břevno domácí brány. „Měli jsme více zpřesnit hru. Chyběl nám i klid. Když už jsme byli v dobré pozici, pokazili jsme rozhodující přihrávku. Je to ohromná škoda. Měli jsme tady na výhru, nebo alespoň bod,“ myslí si zkušený středopolař.

Proti týmům ze špice tabulky Fortuna národní ligy to Opavě zatím nejde. V Třinci remizovala, padla v Českých Budějovicích a na půdě Příbrami. „Nevím, čím to je. Je to ohromná škoda, protože jsme herně lepší než soupeř. Něco nám ale chybí. Zbytečně inkasujeme. Podle mě dostáváme moc gólů, což je trochu problém. Máme před sebou ještě dva zápasy. Musíme se soustředit na ně a zvládnout je oba za tři body, abychom měli lepší přípravu,“ velí Pavel Zavadil.

Ze sobotního utkání si odnesl otok pod pravým okem, zdravotně je jinak v pořádku. „V prvním poločase jsem akorát dostal loktem, ale to je v pohodě. Cítil jsem se dobře. Mrzí mě jen to, že jsme tady nebodovali, nebo nevezeme tři body, protože jsme na to měli,“ uzavírá.


sdílet