Slezský FC v derby přehrál Vítkovice. Zasloužená výhra, soudí Skuhravý

11. 11. 2017
Redakce | FOTO: Deník / František Géla

Ostrava-Vítkovice – Poslední venkovní duel v podzimní části opavští fotbalisté zvládli na jedničku. Ve Vítkovicích si poradili s domácím výběrem po trefách Tomáše Jursy a Jana Žídka v poměru 2:1. Jak derby hodnotil kouč Opavy Roman Skuhravý?

„V prvním poločase jsme hráli přesně to, co jsme chtěli. Myslím si, že jsme měli jednoznačnou převahu. Byl jsem spokojený s tím, jak jsme drželi balon, a jakým způsobem jsme si to otevírali. Neměli jsme ale důraz ve vápně. Po krásné akci ve 45. minutě jsme šli zaplaťpánbůh do vedení,“ oddychl si Skuhravý.

„Ve druhé půli nás ovládl strach vyhrát. Kluky ale chápu, protože po houpačce, které máme za sebou, strašně moc chtěli zvítězit. To nám trochu svazovalo nohy, přesto jsme zaslouženě vyhráli,“ dodává.

I kdyby někdo vystřelil z Marsu, dostaneme gól

Opavští vedli díky povedené trefě Tomáše Jursy. Po hodině hry ale srovnal Mišinský. Byla to první a jediná střela Vítkovic na bránu v celém utkání. Jak v ten moment bylo trenérovi Slezského FC? „Strach jsem neměl. Samozřejmě v této chvíli, kdyby nám někdo vystřelil z Marsu, dostaneme gól. Jsem rád, že i přes tuto nepřízeň jsme zápas výsledkově zvládli,“ pokračuje opavský kouč.

Čím si to vysvětlit, že Opava opakovaně dostává góly z ojedinělých příležitostí soupeře? „Někdy to tak prostě bývá. Jsou období ve fotbale, kde to potká i větší mužstva. Víme, že dostáváme hloupé góly a víme, že jich dostáváme moc. Bavíme se o tom. Rozebíráme si to a kluci nechtějí udělat chybu. Možná absence lehkosti je důvodem, proč dostáváme tyto branky. Musíme to přečkat. Máme před sebou poslední utkání, v zimě budeme mít dost prostoru s tím něco udělat,“ velí Roman Skuhravý.

Pro fotbalisty SFC je po dvou venkovních prohrách vítězství v derby na půdě houževnatých Vítkovic vítanou psychickou vzpruhou před poslední podzimní bitvou s Hradcem Králové. „Krásně si ukazujeme, že největším nepřítelem jsme my sami sobě. Ve všech zápasech máme pasáže, kdy jsme jednoznačně lepší, ale taky dokážeme v defenzivě udělat hloupé chyby. Stav, ve kterém se nacházíme, je přesně takový, jaký má být. Ještě nejsme velké mužstvo na to, abychom suverénně prošli soutěží jako letošní druhá liga je,“ uzavírá šéf opavské lavičky.


sdílet