Slezský FC mění trenéry. Tým převezme Kováč se Skácelem

11. 6. 2020
Klub | FOTO: Eliška Žídková

Opava – Na lavičce SFC končí trenér Jiří Balcárek společně s asistentem Miroslavem Paulem. Vedení Slezského FC Opava je odvolalo z funkcí a současně přivedlo náhradu. Opavské mužstvo převezme trenérská dvojice Radoslav Kováč a Alois Skácel.

„Nebylo to pro nás jednoduché rozhodnutí, ale vnímáme, že náš tým potřebuje impulz. Výsledky neodpovídají našim představám, zejména v posledních domácích zápasech jsme měli získat více bodů, proto jsme se rozhodli pro změnu,“ vysvětluje sportovní manažer Slezského FC Alois Grussmann.

Trenér Jiří Balcárek společně se svým asistentem Miroslavem Paulem přišli do Opavy v listopadu loňského roku. Mužstvo vedli ve třinácti ligových zápasech, v nichž tým získal deset bodů. Slezský FC Opava oběma děkuje za cenné služby, které pro klub odvedli a přeje jim hodně štěstí v dalším angažmá.

Známá už jsou i jména jejich nástupců. Opavský výběr nově povede trenérský tandem Radoslav Kováč – Alois Skácel. Oba s klubem podepsali dlouhodobé smlouvy. „Jsme velice rádi, že Radek i Lojza kývli na naši nabídku. Vážíme si toho, že i v této nelehké situaci nám chtějí pomoci k záchraně. Oba mají obrovskou chuť a angažmá ve Slezském FC vnímají jako velkou výzvu. Rychle jsme našli společnou řeč,“ těší ředitele SFC Jaroslava Rovňana.

„Angažování Radka Kováče je svým způsobem i signál pro naše mladé hráče, kteří budou mít obrovskou příležitost se ukázat. Lojza Skácel už tady v minulosti úspěšně působil a opavské prostředí zná, což je velká výhoda. Věříme, že změna na trenérském postu A-mužstva přinese kýžený efekt a společnými silami se nám podaří udržet klub v nejvyšší soutěži,“ dodává Rovňan.

Současný realizační tým Slezského FC zůstává dále beze změn.Radoslav Kováč – vizitka

Čtyřicetiletý Radoslav Kováč pochází ze Šumperka a má za sebou úspěšnou hráčskou kariéru – v Česku si zahrál v Olomouci, Liberci či ve Spartě, s níž získal v roce 2005 mistrovský titul. Nastupoval i za ruský Spartak Moskva, anglický West Ham či švýcarskou Basilej, se kterou dosáhl na double. Na svém kontě má také 30 reprezentačních startů. Kromě titulu se Spartou má ve sbírce i zlato z mistrovství Evropy hráčů do 21 let v roce 2002. Po konci aktivní hráčské kariéry působil ve Spartě coby asistent trenéra a naposledy měl na starosti skauting hráčů, které pražský klub uvolnil na hostování.

Alois Skácel – vizitka

Jednašedesátiletý Alois Skácel původem z Kroměříže působil ve Zlíně jako asistent trenéra Petra Uličného a následně i coby sportovní ředitel. V roce 2011 byl coby asistent trenéra Jaroslava Hřebíka u velkého úspěchu české reprezentace do 19 let, která na mistrovství Evropy v roce 2011 dosáhla na stříbrnou medaili. Vedle Kroměříže trénoval i Bystřici pod Hostýnem, čtyři roky vedl opavskou devatenáctku v nejvyšší dorostenecké soutěži, má za sebou angažmá v Hlučíně a naposledy působil v Novém Jičíně.


sdílet