Kategorie U12 se zúčastnila turnaje O pohár primátora města Hradec Králové

8. 8. 2022
Redakce

Opava – Kategorie U12 vyrazila na velice dobře obsazený turnaj do Hradce Králové, kterého se zúčastnilo celkem 28 týmů z Česka a 4 ze Slovenska, přičemž týmy byly na začátku turnaje rozděleny do čtyř skupin a hrálo se stylem každý s každým po dobu dvaceti minut. V neděli pak byly týmy rozřazeny do skupin dle sobotních výsledků a bojovaly o konečné umístění.

Jednalo se o skvěle obsazený turnaj, který navazoval na naše šestidenní soustředění v Háji ve Slezsku. A byť jsem přesvědčen, že soustředění bylo naprosto skvělé, tak si vyžádalo svou daň v podobě několika onemocnění či bolístek. Čili naši nominaci bych si představoval, i vzhledem k několika dovoleným, o něco širší a určitě silnější, jelikož jsme měli v nedělní skupině již pouze možnost jednoho hráče na střídání. I přesto kluci, i vzhledem k počasí, v žádném utkání nepropadli, ba naopak v každém zápase soupeři neustále zatápěli a kdyby se nám povedlo proměňovat více těch nejvyloženějších šancí, či obyčejně nedostat, například s Baníkem, gól 20 sekund před koncem, tak jsme v tabulce o pár míst výše. Každopádně s výkonem kluků jsem byl do jednoho opravdu neskutečně spokojen a zároveň chci poděkovat rodičům za vzájemnou pomoc, ohledně dopravy na turnaj.

Základní skupina:
SFC – SK Slavia Praha 0:2
SFC – HS Kroměříž 0:1
SFC – Spartak Trnava 1:3
SFC – FC Hradec Králové 2:1
SFC – Táborsko 1:0
SFC – MFK Vítkovice 2:0

Celkově 3.místo ve skupině a postup do nedělní skupiny o 8.-14.místo

Skupina o 8.-14.místo
SFC – Bohemians 1904 0:4
SFC – SK Líšeň 1:0
SFC – Spartak Trnava 1:0
SFC – FC Baník Ostrava 0:1
SFC – FC Zlín 1:2
SFC – FC Hradec Králové 2:3

Konečné 6.místo ve skupině a celkové 13.místo v turnaji

Soupiska SFC Opava:
Berger Tobiáš, Dobiáš Dominik, Grygar Andreas, Heger Štěpán, Janík Matyáš, Pačka Max, Peterek Jonáš, Píšala Dominik, Pochopien Jakub, Schoppik Dominik, Volf Tobias.

Trenéři: Marcel Klajmon, Petr Hrdlička, Martin Prohászka
sdílet