Slezský FC posílil Dvorník a Skřehot, z Karviné se vrací Prokeš

11. 7. 2013
Redakce

O P A V A - Slezský FC v týdnu získal dvě nové posily pro nadcházející sezonu v MSFL. Do Slezska zamířil na hostování z Brna zkušený stoper Josef Dvorník a mladý talentovaný záložník Martin Skřehot, který bude v Opavě hostovat z Hlučína. Součástí smlouvy je i opce na případný přestup. Z Karviné, kde byl na zkoušce, se vrací útočník Hynek Prokeš.

Pětatřicetiletý stoper Josef Dvorník, jenž získal prvoligový titul s Baníkem a slovenským Ružomberokem, bude ve slezské metropoli hostovat.

„Dohodli jsme se jak na smlouvě s hráčem, tak na podmínkách hostování s Brnem,“ sdělil generální manažer Slezského FC Opava Petr Žemlík.

Kromě Josefa Dvorníka dotáhl klubu do konce i přesun šikovného záložníka Martina Skřehota z nedalekého Hlučína. Jedenadvacetiletý Skřehot bude v Opavě působit na hostování s opcí na přestup.

Několikadenní zkoušku ve Slezsku si ovšem o celý měsíc prodlouží Jan Jelínek. Zkušený levý obránce, který může naskočit i na levé straně zálohy, se na tom dohodl s klubovým vedením s přihlédnutím k dřívějším zdravotním komplikacím. O osudu Jelínka by mělo být jasno na konci přípravného období.

Na čtvrtečním tréninku se hlásil i forvard Hynek Prokeš, který neuspěl také vinou zdravotních problémů na zkoušce v Karviné, kam si jej povolal kouč Josef Mazura. Zda Prokeš v Opavě zůstane je zatím ve hvězdách, s největší pravděpodobností však bude působit jinde.

Angažmá si hledá také záložník Václav Zapletal, s nímž nedošlo k prodloužení stávající smlouvy. Sedmadvacetiletý odchovanec Mysločovic v Opavě působil s krátkými přestávkami bezmála šest let. Klub mu za jeho služby děkuje a přeje hodně zdaru v novém působišti.


sdílet