Sedmnáctka si vyšlápla na Zlín, kategorie U19 remizovala

27. 3. 2023

OPAVA - Hráči z kategorie U19 a U17 o víkendu sehrály zápas se Zlínem. Sedmnáctka svůj duel zvládla, když zvítězila 3:1. Kategorie U19 si pak po bezbrankové remíze připisala bod.

FC Trinity Zlín U18 - Slezský FC Opava U19 0:0 (0:0)

Zlín: Passler, Navrátil, Vaculík (12. Hodulák), Antolák, Pumprla (85. Štefan), Soboliev (85. Zbranek), Tóth, Bednařík, Chytil (73. Hošťálek). Hordiienko

Opava: Kadlec, Wehowský, Buchta, Pejša, Šrek, Krömer (80. Sochor), Vladař, Hendrych, Kokeš (60. Višňa), Kovárník, Ligač

,,Odehráli jsme celkem slušný zapas, který jsme nezvládli v koncovce. V prvním poločase jsme si vytvořili spoustu nebezpečných situaci, ze kterých jsme však branku vstřelit nedokázali. Přitom jedna šance byla takřka stoprocentní. Druhý poločas se pak nesl v duchu dobývání zlínské obrany, kdy domácí bránili na vlastní šestnáctce v devíti lidech. My jsem se nedokázali proti tomuto bloku prosadit. Trápila nás především před finální fáze. Za celý zápas bych napočítal minimálně dvě nebo tři čisté brankové příležitosti, které jsme však neproměnili. Zápas proto také skončil bezbrankovou remízou. Toto jsou zápasy, které bezpodmínečně musíme zvládat za tři body," uvedl k utkání asistent trenéra U19 Jakub Swiec.

FC Trinity Zlín U16 - Slezský FC Opava U17 1:3 (0:1)

Branky: 77. Pastyřík - 26. Endrych, 75. Kysilko, 85. Hendrych

ŽK: 90. Hendrych

Zlín: Švenda, Hubáček (60. Maděra), Lukáš (74. Zapletal), Číž (4. Teixiera), Brázda, Řezníček, Koňařík, Zbranek, Pastyřík, Uhřík, Erban

Opava: Martinák, Kysilko, Dědík, Hejhal, Galík (51. Patyk), Blahut, Hendrych, Baar, Endrych (46. Winkler), Višňa (63. Tomíček), Hendrych

,,Utkání nám vyšlo jak po výsledkové, tak po herní stránce. Jsem rád, že se výkony u kluků postupně zvedají a zlepšují. První poločas byl v naší režii a určitě měl skončit větším rozdílem než jen 1:0. Ve druhém poločase jsme lehce vypadli z tempa a soupeř začal být o něco aktivnější. Nakonec však dokázal snížit jen na konečných 3:1. Kluky chválím za první poločas, kdy jsme byli dominantní. Naopak musíme zapracovat na tom, abychom dokázali takto náročný a dominantní fotbal předvádět v delším časovém úseku zápasu," uvedl po utkání asistent trenéra U17 David Sedlář.