Dorostenci z U19 a U17 si proti Znojmu zastříleli

20. 5. 2024
Redakce

Devatenáctka si zastřílela v zápase se Znojmem a potvrdila si dosavadní první místo v tabulce. Sedmnáctka ve svém utkání zvítězila také.

Slezský FC Opava U19 - 1. SC Znojmo U19 5:1 (3:0)

Branky: 10. Vladař, 33. Jančík, 44. a 89. Hendrych K., 66. Hendrych V. - 48. Durda

ŽK: 74. Hendrych V., 78. Kokeš, 85. Strnadel - 30. Kosmák, 66. Olšanský, 85. Ryšavý, 87. Bernát

Opava: Kramář - Hendrych, Hejhal, Buchta (64. Dědík), Endrych, Hendrych K., Kokeš, Jančík, Vladař, Pawlik (64. Prohászka), Pecník (64. Strnadel)

,,Utkání jsme měli pod kontrolou do doby, než jsme inkasovali branku, takže vlastně celý první poločas. V začátku druhé půle jsme trochu vypadli z role, ale celkově mělo utkání slušné parametry, a to jak z naší, tak soupeřovi strany. Bylo k vidění hodně povedených akcí a pěkných branek," uzavřel své hodnocení trenér František Metelka.

Znojmo: Ryšavý - Kosmák (46. Pelán), Drozd, Řepa, Bernát, Šuba, Dzhuhan (71. Malina), Olšanský (85. Rolník), Koukal, Čížek, Durda

Slezský FC Opava U17 - 1. SC Znojmo U17 5:0 (3:0)

Branky: 2. Hladký, 12. a 72. Kramář, 23. Brož, 88. Bolík

ŽK: 49. Oravec, 90. Šlupina - 53. Vünsch

Opava: Brindžák - Slanina (59. Tkaczyk), Faldýn, Kropáček (46. Masopust), Hladký (59. Jašek), Šlupina, Oravec, Bolík, Brož (67. Ambrož), Haloda, Kramář

Znojmo: Plicka - Brzobohatý, Škopek (67. Kříž), Rojka, Čermák, Daniel, Vünsch (75. Prukner), Matajs, Kříž, Krejčí, Souček (32. Minařík)

,,Odehráli jsme velmi slušné utkání, v prvním poločase jsme byli jednoznačně lepším týmem a zaslouženě jsme vedli 3:0. Ve druhém poločase jsme měli lehký výpadek, kdy jsme byli nepřesní a tím se trošku soupeř dostal do hry. Z toho vyplynula jejich jediná velká šance v zápase, kterou neproměnili. Celkově musím říct, že jsme podali velmi slušný výkon a chvilkama to z naší strany připomínalo festival zahozených šanci, kterých bylo na můj vkus až moc. Za předvedený výkon ale klukům patří pochvala," řekl k utkání trenér Jakub Swiech