Osmnáctka s šestnáctkou si poradily s Havířovem

4. 6. 2024

Dorostenci z U18 a U16 se o víkendu utkali s Havířovem. Šestnáctka si díky výhře 5:1 zajistila vítězství v soutěži a stala se tak mistrem MSDD-E ml.

MFK Havířov U19 - Slezský FC Opava U19 0:4 (0:1)

Branky: 44. Kropáček, 62. Baar, 77. Kovalčík, 90. Balint

ŽK: 60. Najzar, 65. Kožuzsnik, 72. Stojmenovič - 56. Geryk

Havířov: Palosz, Hofer, Bartoš, Stojmenovič, Kučera (76. Godzik), Surma, Wunsch (76. Ulenfeld), Najzar (76. Fučík), Niniczka, Kawulok, Kožusznik (81. Míček)

Opava: Kašný, Kovalčík, Nováček, Kropáček, Jašek (68. Lazar), Sedláček, Glazar (68. Stareček), Kysilko (68. Balint), Dědík, Geryk (68. Vychodil), Baar

,,V tomto utkání bylo nejdůležitější, aby hráči nic nepodcenili. I když se soupeř nachází v dolní časti tabulky, tak jsme museli být správně nastavení a mít dostatečnou motivaci. V prvním poločase hrál Havířov z hlubokého bloku a hrozil z protiútoků nebo ze standardek. My jsme byli ve finalní fázi někdy nepřesní nebo jsme byli hodně zbrklí. Klíčové ale bylo, že jsme se ke konci polocaču dostali do vedení, když Gerykovu hezkou přihrávku proměnil v branku Kropáček, který ve svém prvním zápase dokázal skórovat. Ve druhém poločase soupeř začal vysoko napadat a tím se nám otevíraly prostory k jejich brance. Přidali jsme další branky a zaslouženě jsme vyhráli. Na výsledku se výrazně podílel hráč Baar který měl v tomto zápase bilanci 1+2," uvedl po výhře trenér U18 Petr Zapalač.

MFK Havířov U17 - Slezský FC Opava U16 1:5 (1:4)
Branky: 15., 35. Dobiáš, 41. Hladký, 43. Balint, 84. Poláček

ŽK: 57. Kučera - 44. Mac, 75. Tihelka

Havířov: Dang (53. Kostka), Jasanský, Bartoš, Kawulok, Moskva (46. Bubík), Míček, Godzik (62. Niniczka), Fučík, Böhm (62. Surma), Kučera (62. Fedor), Procházka

Opava: Bernatík, Hlafar, Šejda, Mac, Balint, Vincker (46. Tihelka), Stareček, Dobiáš, Ambrož (46. Závěšický), Hladký (46. Vychodil), Lazar (70. Poláček)

,,Do utkání jsme vstupovali s vědomím, že soutěž můžeme rozhodnout a být na prvním místě. Od začátku se hrálo prakticky na jednu branku. Utkání jsme zvládli a zaslouženě vyhráli. Jediné co mě mrzí je, že jsme nedali více branek. Teď nás čeká poslední týden, který chceme dohrát, tak jako doposud. Doufám, že své soutěže dokážou ovládnout i týmy z U17 a U19, to byl by skvělý úspěch," uvedl po triumfu v soutěži trenér U16 David Sedlář.