oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 7.6., 28.kolo
SFC Opava 
od 15:00
 Slovácko
SFC Opava - Most od 15.30

Poslední soutěžní zápas roku je tady! V Opavě se představí Most

21.11.2014, autor Redakce
O P A V A - Předehrávka šestnáctého jarního kola s Mostem bude pro opavské fotbalisty zároveň posledním zápasem letošního kalendářního roku. Slezský FC se v sobotu 22. listopadu už od 15:30 hodin utká s mosteckým týmem, který se v posledních zápasech výsledkově zvedl. Přijďte podpořit Opavu v posledním soutěžním utkání roku 2014!

„Most se v posledních třech kolech výsledkově zvedl. Je na bodové šňůře, takže z toho důvodu to pro nás bude těžký zápas. Pokud jej zvládneme, můžeme být relativně v klidu a podzimní sezonu můžeme hodnotit pozitivně,“ řekl kouč Slezského FC Jan Baránek.

„Hráči jsou v pořádku, žádné zdravotní problémy nemají. Věřím, že to vydrží až do soboty. Navíc se z reprezentačního srazu vrátil Ševčík,“ dodal opavský trenér.

Porovnání soupeřů v letošní sezoně FNL
Slezský FC Opava FK Baník Most 1909
SFC Opava 12. pozice v tabulce 14. Baník Most
19 získané body 15
5 – 4 – 6 výhry – remízy – prohry 3 – 6 – 6
16:20 skóre 15:21

Opava se už s Baníkem letos jednou utkala. Desátého srpna Slezané na stadionu Josefa Masopusta zvítězili 3:0, když branky vstřelili Petr Ševčík, Jan Schaffartzik a Tomáš Machálek.

Delegace rozhodčích

  • Hlavní: Pavel Orel
  • Pomezní: David Hock
  • Pomezní: Marek Pilný
  • Delegát: Milan Ondo

Tehdy se Mostečtí topili ve výsledkové krizi, dokonce skončil trenér Vít Raszyk. Vedení klubu sáhlo po náhradě v Německu a angažovalo zkušeného Wolfganga Jerata, který trenérské zkušenosti sbíral například jako asistent v bundesligovém Kolíně nad Rýnem. Dále pomohl například Wuppertalu do druhé nejvyšší německé soutěže. Zahraniční angažmá si tento kouč vyzkoušel v Albánii nebo Tunisu. Nový trenér tým zvedl.

Nejdříve se ale rozloučil s dvěma zahraničními hráči. Kontrakty byly po dohodě rozvázány s chorvatským záložníkem Ivanem Jakovljevičem a bosenským útočníkem Almirem Redzičem. Most nakopla výhra nad Varnsdorfem, kterou v závěru dvěma góly zajistil útočník Jiří Mlika, mimochodem ještě nedávný spoluhráč Zdeňka Partyše z rakouského UFC St. Peter/Au.

Vzestup někdejšího účastníka první ligy pak dokumentovala nedělní výhra 2:0 nad Znojmem. Z posledních tří zápasů vytěžili Mostečtí sedm bodů. „V sobotu nás bude čekat úplně jiné utkání než v srpnu. Most se zvedl, uhrál body. Se Sokolovem jsme jen remizovali, teď musíme vyhrát, ať máme klidnou zimu,“ podotkl zkušený stoper Opavy David Mikula.

Pojďme si nyní udělat lehkou inventuru v mostecké kabině. Jednou z velkých postav je již zmiňovaný Jiří Mlika. Jeho fotbalová historie je bohatá, kromě rakouského angažmá si i vyzkoušel, jak chutná fotbal na Slovensku, kde hájil barvy Dunajské Stredy. Kopal také za Příbram, Plzeň nebo Sokolov. V brance si momentálně post jedničky užívá dvaadvacetiletý Aleš Mandous, který prošel Plzní a pražskou Bohemkou.

Mikulášská nadílka: Nezapomeňte na dárek pro děti!

Záda mu kryje bosenský gólman Tino Divkovič. Není jediným cizincem v týmu. Mezi zahraniční hráče patří Brazilec Victor De Paula Santos nebo Muamer Avdič, obránce patřící brněnské Zbrojovce, který si prošel také hostováním ve Znojmě. Pro českou fotbalovou scénu ho ale objevila Plzeň. Dalším plzeňským objevem v sestavě Baníku je Bosňan Mladen Veselinovič.

Stálicí týmu je záložník Lukáš Schut, pátou sezonu si v klubu kroutí Ondřej Běloušek. Vedle Mliky má střílení branek v popisu práce Martin Surynek, fotbalista, jenž si prošel například Třincem a Žižkovem. Na závěr nesmíme opomenout Jiřího Procházku, bývalého útočníka Teplic a Sokolova, který do Mostu přišel po ročním působení v německém Budissa Bautzeny. Most má zajímavý tým, a byť je na tom v tabulce hůře než Opava, jeho poslední výsledky stojí za pozornost.

Kupte si zápasový bulletin!

Za deset korun bude v prodeji také tradiční zápasový zpravodaj, který je plný zajímavého čtení. Co v něm najdete? To zjistíte kliknutím zde.

Sobotní výkop je na programu netradičně už v 15:30. Pokud budete na zápase chybět, můžete jeho průběh sledovat prostřednictvím textového on-line přenosu na webu Onlajny.com.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies