oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 23.10., 12.kolo
SFC Opava 
15:30
 Žižkov

Devatenáctka hraje o udržení v první lize

12.06.2015, autor Redakce
O P A V A - Zápas pravdy čeká v sobotu od 11 hodin naši devatenáctku na hřišti U koupaliště. V odvetě baráže o první dorosteneckou ligu podruhé během několika dní změří síly s Kroměříží. První vzájemné klání skončilo vítězstvím opavských mladíků.

Zhruba čtvrthodiny před koncem ho zajistil skórující Češek, který posunul balon do sítě po standardce Rolného. Vzhledem k tomu, že v baráží platí pohárová matematika, Slezskému FC stačí k setrvání v naší nejvyšší soutěži i remíza. Hosté bezpodmínečně musí vstřelit gól, jestliže chtějí pomýšlet na nakouknutí mezi tuzemskou dorosteneckou elitu.

„Víme, že nás čeká rozhodující utkání. Očekávám velmi těžký zápas, v němž na trávníku musíme odevzdat maximum,“ popisoval kouč opavské devatenáctky Alois Skácel, kterého těšilo, že jeho svěřenci v minulém vzájemném utkání uhráli nulu vzadu, méně pak už několik neproměněných tutovek: „Podle mého mohou zítra rozhodovat detaily. Uvidíme, co s hráči udělá počasí, protože má být vedro.“

Opavané zminula vědí, že síla soupeře tkví na krajích hřiště a v osobních soubojích. Kroměříž spoléhá na několik hráčů, kteří se mohou pyšnit třetiligovými zkušenostmi.

Slezský FC nebude mít k dispozici kompletní kádr. Do zápasu stoprocentně nezasáhne zraněný Roman Kirschner, zdravotní patálie pak nepustí do hry také talentovaného středopolaře Jakuba Janetzkého.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies