oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 23.10., 12.kolo
SFC Opava 
15:30
 Žižkov

Šestnáctka opanovala mezinárodní turnaj

13.07.2015, autor Redakce
O P A V A - Svěřenci trenéra Radka Hlaváče ročníku narození v roce 1999 a mladší na sobotním turnaji s názvem Opava Cup 2015 nenašli přemožitele a v konkurenci Ružomberoku, KS Slezy Wroclaw a MFK Vítkovic si došli pro celkové vítězství.

Celá akce se konala v Háji ve Slezsku na hřišti, které sousedí s hlavním. V prvním utkání mladí Opavané remizovali s vítkovickým celkem 0:0, v penaltovém rozstřelu však zvítězili 2:1. V dalším klání Opava narazila na polskou Wroclaw a poradila si s ní vcelku hladce, když vyhrála 3:1. V posledním zápase pak opavské mužstvo čekal Ružomberok. Tento duel přinesl přímý souboj o prvenství v turnaji. Náš tým jej zvládl dokonale a svého slovenského soupeře porazil 2:0.

Nejlepším střelcem celé akce se stal opavský Petr Hluchý, který vsítil tři branky. „Myslím si, že turnaj z našeho pohledu můžeme považovat za úspěšný. Jsme teprve na začátku letní přípravy a mistrovská soutěž odstartuje zhruba za měsíc. Zápasy jsme vzhledem k tomu, že někteří kluci jsou ještě na dovolených, absolvovali ve čtrnácti lidech. Organizačně bylo vše zvládnuto na jedničku. Hrálo se na vedlejším hřišti v Háji ve Slezsku. To však bylo připraveno doslova výborně,“ komentoval kouč opavského výběru Radek Hlaváč.

Výsledky turnaje
SFC Opava – MFK Vítkovice 0:0 (2.1 na pen.), MFK Vítkovice – MFK Ružomberok 0:1, MFK Ružomberok – 1. KS Sleza Wroclaw 5:0, 1. KS Sleza Wroclaw – SFC Opava 1:3, SFC Opava – MFK Ružomberok 2:0, 1. KS Sleza Wroclaw –MFK Vítkovice 2:2 (3.2 na pen.).

Konečné pořadí
1. SFC Opava, 2. MFK Ružomberok, 3. 1. KS Sleza Wroclaw , 4. MFK Vítkovice.

Fotogalerie z turnajePro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies