oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 23.10., 12.kolo
SFC Opava 
15:30
 Žižkov

Dominik Simerský: Těším se na opavské diváky

29.07.2015, autor Redakce | FOTO: Deník / František Géla
O P A V A - Posila last minute, to se přesně hodí na příchod Dominika Simerského. Odchovanec Slovácka by měl vyřešit problémy v opavské defenzivě. Trenéru Janu Baránkovi bude dvaadvacetiletý zadák k dispozici už pro sobotní duel s Frýdkem.

Poprvé se opavským trenérům ukázal v přípravě za rezervu a rozhodně zaujal. „Za nabídku z Opavy jsem rád, zatím jsme domluveni na půlroku, bylo to strašně rychlé. Chci se ukázat, abych si řekl o novou smlouvu,“ podotkl Dominik Simerský.

V létě usiloval o místo v ligovém Slovácku, v klubu, ve kterém fotbalově vyrostl. „Ve Slovácku jsem byl na zkoušce, ale nedopadlo to,“ krčí rameny obránce, jenž má na svém kontě i jeden start za reprezentační devatenáctku.

Dominik Simerský

Během své fotbalové kariéry toho zažil už docela dost. Na svém kontě má i jednadvacet zápasů v první lize a jeden vstřelený gól. Jejich převážnou část nasbíral v brněnské Zbrojovce. Jeho hráčská práva vlastní ale Jablonec.

„Každý kluk chce hrát ligu. V nejvyšší soutěži jsem se chtěl zabydlet, ale zatím se mi to nepovedlo. V Jablonci se vytvořila velká konkurence, trenér sázel na zkušenější hráče,“ poznamenal produkt fotbalové akademie ze Slovácka.

„To byl i důvod, proč jsem šel raději na hostování do druhé ligy,“ doplňuje Dominik Simerský, který kopal druhou nejvyšší soutěž ve Vlašimi a Znojmu.

Na opavském stadionu právě v barvách těchto týmů nastoupil. „Byla tady vždy vynikající atmosféra, těším se na opavské diváky,“ svěřila se čerstvá posila SFC.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies