oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 2.7., příp.
SFC Opava 2
Pov. Bystrica 2
středa 6.7., příp.
SFC Opava 
11:00
 Jastrzebie

Dominik Simerský: Těším se na opavské diváky

29.07.2015, autor Redakce | FOTO: Deník / František Géla
O P A V A - Posila last minute, to se přesně hodí na příchod Dominika Simerského. Odchovanec Slovácka by měl vyřešit problémy v opavské defenzivě. Trenéru Janu Baránkovi bude dvaadvacetiletý zadák k dispozici už pro sobotní duel s Frýdkem.

Poprvé se opavským trenérům ukázal v přípravě za rezervu a rozhodně zaujal. „Za nabídku z Opavy jsem rád, zatím jsme domluveni na půlroku, bylo to strašně rychlé. Chci se ukázat, abych si řekl o novou smlouvu,“ podotkl Dominik Simerský.

V létě usiloval o místo v ligovém Slovácku, v klubu, ve kterém fotbalově vyrostl. „Ve Slovácku jsem byl na zkoušce, ale nedopadlo to,“ krčí rameny obránce, jenž má na svém kontě i jeden start za reprezentační devatenáctku.

Dominik Simerský

Během své fotbalové kariéry toho zažil už docela dost. Na svém kontě má i jednadvacet zápasů v první lize a jeden vstřelený gól. Jejich převážnou část nasbíral v brněnské Zbrojovce. Jeho hráčská práva vlastní ale Jablonec.

„Každý kluk chce hrát ligu. V nejvyšší soutěži jsem se chtěl zabydlet, ale zatím se mi to nepovedlo. V Jablonci se vytvořila velká konkurence, trenér sázel na zkušenější hráče,“ poznamenal produkt fotbalové akademie ze Slovácka.

„To byl i důvod, proč jsem šel raději na hostování do druhé ligy,“ doplňuje Dominik Simerský, který kopal druhou nejvyšší soutěž ve Vlašimi a Znojmu.

Na opavském stadionu právě v barvách těchto týmů nastoupil. „Byla tady vždy vynikající atmosféra, těším se na opavské diváky,“ svěřila se čerstvá posila SFC.