oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
pátek 5.8., 2.kolo
SFC Opava 3
Dukla 0
neděle 14.8., 3.kolo
Olomouc B 
10:15
 SFC Opava

Dva zápasy, čtyři body. Super start, teď porazit Vlašim, velí Dvorník

09.08.2015, autor Redakce | FOTO: Deník / František Géla
Č E S K É B U D Ě J O V I C E - Opavští fotbalisté vezou z jihu Čech bod za remízu, klidně ale mohli získat všechny tři. Těsně před koncem však inkasovali vyrovnávací gól. Až na tuto situaci pracovala defenziva Slezanů výborně a Dynamo do ničeho nepouštěla. Skvělý výkon předvedl kapitán Josef Dvorník. Vyhrával souboje a výborně dirigoval kolegy z obrany.

„Mohly být tři body, ale dostali jsme pět minut před koncem gól. Přišel dlouhý aut, Kalod hlavičkoval do mě, nebo já do něj. Pak už vznikla trma vrma, moc jsem toho neviděl, a míč zapadl obloučkem do brány,“ pokrčil rameny Josef Dvorník.

„Myslím, že se to dá lépe pokrýt. Na druhou stranu do Budějovic jsme jeli s cílem bodovat, což se nám povedlo a měli jsme docela dost šancí. Domácí kromě břevna neměli v první půli vyloženou příležitost. V obraně jsme pracovali dobře a za bod jsem rád,“ doplnil zkušený obránce.

Po nezáživné první půli, kdy domácí trefili břevno a na druhé straně byl blízko gólu Kuzmanovič, mohla jít Opava do vedení na začátku druhé půle, kdy Čelůstka upaloval sám na gólmana. „Tomáš Čelůstka šel ze strany sám na brankáře, to musí být gól. Mohl si vybrat, kam to dá. Bohužel ho trefil, ale takový je fotbal,“ řekl opavský kapitán.

Ten si musí zvykat na nového parťáka ve stoperské dvojici. Celou přípravu s ním odehrál Jan Žídek, jenže jeho přestup stále není dotažen do konce, a tak s ním oba zápasy sehrál mladý Dominik Simerský. „Nevidím v tom problém. I když v závěru byly dvě situace, kdy jsem doufal, že to vyřeší jinak, ale zvládli jsme to. Naše spolupráce funguje bez problémů,“ tvrdí sedmatřicetiletý fotbalista.

Opavský tým výborně zahustil střed pole a Dynamo to muselo zkoušet po krajích, odkud nebylo příliš nebezpečné. „Řekli jsme si, že to budeme zahušťovat a naše čtverka bude hrát u sebe, což se nám povedlo. Výborný výkon podal Kuba Janetzký, a to i takticky. Byl ve svém prostoru a strašně ho to výkonnostně zvedlo, tím pádem i celou zálohu a my vzadu jsme to zvládali dobře,“ vysvětlil Dvorník.

Na Střeleckém ostrově žádný velký rachot nebyl. Nebýt opavských fans, panovala by na stadionu spíše komorní atmosféra jako v divadle. „Bída, bída. Naštěstí přijeli naši fanoušci z Opavy a udělali atmosféru. Jsme rádi, že přijeli i přes takovou dálku. U nás doma je to ale úplně o něčem jiném,“ přiznává vysoký stoper.

Opava zatím v nové sezoně neprohrála a ze dvou mistrovských zápasů vytěžila čtyři body. „Je to super start, ale teď musíme vyhrát s Vlašimí. Ze dvou zápasů máme čtyři body, to je pro nás pecka,“ pousmál se čerstvý asistent Lubomíra Hrabiny u divizní rezervy.

Příští sobotu už bude rušno v Městských sadech. Do slezské metropole zavítá Vlašim. „Venku je nepříjemná. U nás hrála sympaticky, pouštěla se dopředu. Její hráči mají zažité určité automatismy. Věřím však, že sílu máme a vyhrajeme,“ uzavřel odhodlaně Josef Dvorník.