oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 7.6., 28.kolo
SFC Opava 
od 15:00
 Slovácko
Tým U14 veze stříbro z Velkého Meziříčí

Starší žáci se umístili druzí na turnaji ve Velkém Meziříčí

19.01.2013, autor Redakce
V sobotu 19. ledna se hráči SFC Opava ročníku 1999 zúčastnili ve Velkém Meziříčí 6. ročníku halového turnaje starších žáků v malé kopané.

Tým SFC Opava hrál skupinu B společně s těmito mužstvy: FC Vysočina Jihlava, Zbrojovka Brno, FC Slovácko a ŠK SFM Senec.

První zápas hraný na 14 minut hráči SFC Opava sehráli s mužstvem FC Slovácko, kdy herně měli opavští daleko více ze hry i více šancí, ale špatnou koncovkou si zápas prohráli a Slovácko se radovalo z konečné výhry 1-0. V druhém zápase opavští opět dopláceli na neproměňování šancí a remizovali s SFM Senec 0-0 a v dalším zápase opět remizovali po brance Adama Pučana s Vysočinou Jihlava 1-1.

V posledním zápase ve skupině odehráli hráči SFC Opava nejlepší utkání, kdy porazili do té doby neporažené mužstvo Zbrojovky Brno 1-0 po gólu Ondřeje Sládka.

Do čtvrtfinále postupovala první čtyři mužstva ze skupin a páté týmy ve skupině hrály o konečné 9.-10. místo. Hráči SFC Opava U14 skončili ve skupině B třetí a tudíž narazili na mužstvo z druhého místa skupiny A, a to MFK Karvinou.

Začátek zápasu patřil klukům z Karviné, kteří se dostali do vedení, ale po gólech Tomáše Fuska a Martina Musily opavští otočili zápas ve vítězství 2-1 a postoupili do semifinále, kde je čekalo opět mužstvo Zbrojovky Brno. Druhou semifinálovou dvojici tvořila mužstva Sparty Brna a Vysočiny Jihlava.

V semifinále hraném na dvakrát 10 minut opavští hráči ukázali bojovné srdíčko a po gólu Ondry Sládka se ujali vedení a svým napadáním brněnským nedávali mnoho šancí. Až v závěru druhého poločasu měli opavští i štěstí a několikrát se vyznamenal opavský brankář Matěj Zouhar. Zejména při přímém volném kopu brněnských z bezprostřední blízkosti, kdy reflexivním zákrokem míč vytáhl na břevno.

Po konečném semifinálovém hvizdu se opavští radovali z postupu do finále, kde jim byli soupeřem hráči Vysočiny Jihlava. Před finálovým zápasem v boji o třetí místo porazila na penalty Sparta Brno Zbrojovku Brno a skončila na 3. místě.

Finále proti Jihlavě začali opavští hráči špatně a prohrávali 2-0. Po druhé obdržené brance však jakoby nervozita z kluků spadla a soupeře začali i přehrávat a po brance Jana Kadlece snížili na 2-1. Bohužel do konce zápasu i přes několik šancí již srovnat nestihli a obsadili konečné druhé místo.

Úspěch opavských podtrhl i trenér Radim Maloch, který byl vyhlášen nejsympatičtějším trenérem celého turnaje.

Konečné pořadí: 1. Vysočina Jihlava, 2. SFC Opava, 3. Sparta Brno, 4. Zbrojovka Brno, 5. Meteor Praha, 6. FC Slovácko, 7. MFK Karviná, 8. HFK Třebíč, 9. SFM Senec, 10. FC Velké Meziříčí.

Trenér kategorie U14 Kamil Janošek zhodnotil turnaj takto: „Jsem spokojený s umístěním v turnaji, ale ještě více z předvedené hry. Kluci se nebáli hrát jeden na jednoho. Smekám před kluky, protože ze zdravotních důvodů jsme dohrávali již od posledního zápasu ve skupině v šesti hráčích. Jediné co můžu klukům vytknout je neproměňování šancí.“

„Za předvedenou hru a poctivý výkon chci klukům poděkovat. Poděkování si zaslouží i rodiče, kteří nás na turnaji celou dobu podporovali,“ dodal Kamil Janošek.

Horní řada: Radim Maloch (trenér), Tomáš Fusek, Ondřej Sládek, Patrik Knopp, Adam Pučan, Kamil Janošek (trenér)
Spodní řada: Matěj Šikula, Martin Musila, Matěj Zouhar, Jan KadlecPro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies