oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 5.12., 10.kolo
SFC Opava 
14:00
 Ostrava
Očima trenéra Skuhravého

Óda na radost. Bavilo mě to, kluky musím pochválit, říká Skuhravý

16.10.2016, autor Redakce
Opava – Trenér Slezského FC Roman Skuhravý zářil po sobotním utkání s Táborskem spokojeností a není se čemu divit. Opavští fotbalisté svého soupeře jasně přehráli, na cestu mu nasázeli pět branek a posunuli se na třetí místo Fotbalové národní ligy.

„Na začátku utkání jsme paradoxně nebyli tak dominantní na míči jako jsme vždycky, protože soupeř preferuje stejnou hru. Věděli jsme, že chceme hrát trochu víc tahově a jednoduše, což se nám beze zbytku povedlo,“ říká na úvod Roman Skuhravý.

Opavští se skvěle popasovali s absencí klíčového útočníka Tomáše Smoly. Výborně jej nahradil Václav Jurečka, který dal dva góly. Konečně se trefil také srbský útočník Nemanja Kuzmanović a také hned dvakrát.

„Jsem šťastný, že jak Kuzma (Nemanja Kuzmanović – pozn. red.), tak Venca Jurečka dali gól. Jurečka to se mnou neměl jednoduché, ale přistoupil k tomu jako profík a za to sklízí plody,“ pokračuje kouč Opavy. „Jestli bude hrát Smola, Kuzmanović, nebo Jurečka je jedno. My jsme tým a chceme být úspěšní. Vždycky sestavu postavíme tak, aby to vyhovovalo našemu mužstvu,“ dodává.

Po těsných domácích výhrách se Slezané dočkali jednoznačné výhry. Na stadionu to žilo. Utkání okořenila parádní atmosféra, hrál se skvělý fotbal. „Kluky musím pochválit. Je to jejich zásluha. Očekával jsem, že takový zápas někdy musí přijít. Obrovsky nám pomohlo úterní utkání, které nám zvedlo sebevědomí,“ myslí si Roman Skuhravý.

Sobotní večer v Městských sadech zkrátka patřil Slezskému FC. „Byla to óda na radost. Mě to bavilo, kluky to bavilo a doufám, že i fanoušky. Snad nás budou podporovat dál, tak jak nás podporují,“ věří opavský trenér. „K výkonu jsou vždycky výhrady, ale bavilo mě to. Kluci to odpracovali a bylo tam všechno, co má fotbal mít. Já jsem spokojený,“ uzavírá.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies