oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 31.5., 26.kolo
Teplice 
od 14:00
 SFC Opava
Nemanja Kuzmanovič

Šílená série. Konečně jsem prolomil smůlu, směje se Kuzmanović

19.10.2016, autor Redakce
Opava – Dlouho, předlouho čekal srbský útočník ve službách Slezského FC Nemanja Kuzmanović na první gól ve Fotbalové národní lize. Střelecky mlčel deset zápasů. Chytil se až nyní proti Táborsku, kdy dvěma zásahy v závěru podtrhl jednoznačné vítězství Opavy v poměru 5:0.

Trápení v koncovce prolomil až na pokus číslo jedenáct. „Musím přiznat, že je to strašně dlouho. Nechtělo mi to tam spadnout. Trefoval jsem tyčky, několikrát mi to vykopávali z brankové čáry… Bylo to šílené. Konečně jsem prolomil smůlu. Na druhou stranu jsem tentokrát mohl přidat víc gólů, ale jsme rád i za ty dva a hlavně za hru, kterou jsme předvedli,“ usmívá se Kuzmanović.

„Porazit mančaft s výbornými hráči jako je Táborsko 5:0 a skoro do ničeho jej nepustit. Za to celý tým zaslouží pochvalu,“ dodává jedním dechem.

Necítil kvůli svému gólovému půstu nervozitu? Jeho útočný parťák Tomáš Smola hlásil, že Kuzmu pustí na penaltu. „To se mu dobře říká, když dává góly. (směje se) Nervózní jsem nebyl. Měl jsem radost, že se vyhrává. Je ale pravda, že už jsem potřeboval dát branku. Mrzelo by mě, kdybychom nevyhrávali a já nedával góly. Tedy to už by bylo spíš po mně. Naštěstí to mančaft výborně zvládá a vyhráváme,“ vysvětluje.

Kouč Opavy Roman Skuhravý jej však stále držel v základní sestavě, i když Kuzmanović góly nedával. „Trenér mě podržel, věří mi. Nehrál jsem v Českých Budějovicích. Byl jsem z toho trochu smutný, ale když útočník nedává góly, je to logické,“ říká smířlivě srbský borec.

Opavští zažívají povedený podzim. Před týdnem si navíc připsali skalp prvoligového soupeře. Slezský FC totiž překvapil Slovácko, z jehož stadionu si přivezl postup do osmifinále MOL Cupu. „Odehrát 120 minut proti ligovém mančaftu bylo na fyzičku náročné. Vůli jsme to dotáhli k postupu. Vítězství nás nakoplo,“ tvrdí sedmadvacetiletý fotbalista.

Teď opavské mužstvo čeká další anglický týden. Slezané ve středu 26. října od 16:30 vyzvou plzeňskou Viktorii. O motivaci tak mají postaráno. „Je to krása. Přál jsem si hrát doma, což se mi splnilo. Navíc přijede jeden z nejlepších mančaftů v Česku. Budeme hrát na svém stadionu před našimi fanoušky, kteří si takového soupeře zasloužili. Všiml jsem si, že Plzeň nemá radost z dlouhého výletu. Zkusíme ji potrápit,“ dodává na závěr Kuzmanović.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies
 
×
Dnes v 14:00 |
FK Teplice
Slezský FC Opava