oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 28.11., 9.kolo
Slovácko 
16:00
 SFC Opava
Ohlasy Tomáše Smoly

Tomáš Smola potvrdil pověst zabijáka, dal první hattrick ve FNL

31.10.2016, autor Redakce
Opava – Devatenáct minut mu stačilo, aby se posunul do čela tabulky střelců Fortuna národní ligy. Tomáš Smola, sedmadvacetiletý sniper z Opavy řádil proti Třinci jako černá ruka. Brankáře Palečka musí svým hattrickem ještě teď budit ve spaní. „Smolič“ má prostě fazonu, hlavně díky jeho příspěvku Opava porazila Třinec 4:0.

„Už jsem dal několik hattricků, ale ten byl premiérový v mistrovském zápase druhé ligy,“ usmíval se po utkání Tomáš Smola. Opava o svém jasném vítězství rozhodla už v první půli. „Přesně, jak jsme chtěli odehrát první poločas. Byl z naší strany úplně suprový,“ podotkl sedmadvacetiletý střelec.

Druhá půle už takovou hitparádou nebyla. „V kabině jsme si řekli, že to, co jsme předvedli po přestávce, bylo špatně. Z toho se musíme poučit,“ poznamenal důrazný fotbalista.

Opavští dokázali trestat třinecké chyby. „Třinec má problémy, my jsme v euforii. Šlape nám to dobře. Dřeme, makáme a dáváme góly. Řekli jsme si, že když budeme hrát náš fotbal, domácí zápasy budeme vyhrávat. Z opavského stadionu chceme udělat nedobytnou tvrz,“ pokračoval autor sobotního hattricku.

Slezané se museli po středeční euforii opět naladit na druholigovou vlnu. „Trochu jsem z toho měl obavy, abychom nebyli nahoře. Ale utkání, tedy první poločas, jsme zvládli na jedničku,“ pochvaloval si autor osmi podzimních branek.

To, že se ve středu na hřišti neobjevil, ho trochu mrzelo. Z posledních tří zápasů nastoupil ve Vítkovicích a doma proti Třinci, pohár strávil na lavičce. „Počítal jsem, že všechny tři zápasy hrát nebudu. Překvapivě jsem nastoupil ve Vítkovicích, kde jsem to moc nečekal, takže mi na devětadevadesát procent bylo jasné, že proti Plzni hrát nebudu,“ pravil Smola.

„Atmosféra byla jedním slovem báječná. To je asi to, co mě nejvíce štvalo na tom, že jsem nenastoupil. Věřím ale, že si v Opavě ještě před plným stadionem zahraji,“ dodal.

Sobotní hattrick katapultoval opavského útočníka do čela kanonýrů Fortuna ligy. Trefil se osmkrát, stejně jako Jakubov. „Před zápasem jsem říkal Šáfovi, že se chci na čelo dotáhnout, že v posledních zápasech jsem toho moc nenahrál. Doma snad měsíc, proto jsem potřeboval dát minimálně dva góly. Jinak mi ale o tabulku střelců moc nejde. To, že jsme se Šafou nahoře, je spíše tím, že se hecujeme. Důležitý je úspěch týmu,“ řekl dobře naladěný Tomáš Smola.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies
 
×
Dnes v 16:00 |
1. FC Slovácko
Slezský FC Opava