oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
čtvrtek 30.6., přip.
AC Sparta Praha 3
SFC Opava 0
sobota 2.7., příp.
SFC Opava 
11:00
 Pov. Bystrica

Triangl zvládla opavská čtrnáctka na výbornou

15.02.2017, autor Redakce
Opava – Čtrnáctka Slezského FC před nedávnem absolvovala takzvaný triangl na umělé trávě v Chlebičově s celky Gwarku Zabrze a Slovácka. Obě utkání opavští mladíci však zvládli a připsali si na konto dvojici vítězství v poměru 4:2.
Trenér Opavy Radovan Morong byl spokojen s výsledky i výkony: „Obě utkání určitě splnila očekávání. S týmem Gwarku jsme byli po celou hrací dobu lepší, jelikož se nám dařilo včas zachytávat jejich rozehrávku a kombinačně jsme pak dokázali dané herní situace využít k ohrožení branky soupeře. Hráči si vytvářeli příležitosti zejména z křídelních prostor,“ komentoval kormidelník opavské čtrnáctky.

„Naopak Slovácko mělo proti polskému týmu vyšší kvalitu v individuálních dovednostech a držení míče. Nám vyšel první poločas, kdy jsme aktivním napadáním donutili hostující hráče k chybám. Vypracovali jsme si tak příležitosti, které kluci dokázali brankově využít. V obou utkáních nám vycházel přechod do útočné fáze, ovšem přepnutí do defenzivy nám dělalo problémy. Inkasované branky byly chybou organizace hry a špatným postavením v obranné fázi,“ dodal.

SFC Opava U-14 - Gwarek Zabrze 4:2 (1:1)
Branky Opavy: 21. Večerka, 35. Blažej, 47. a 48. Rataj.
SFC Opava U-14 - Slovácko 4:2 (4:0)
Branky Opavy: 5. Rataj, 9. a 17. Rozsypal, 23. Večerka.