oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 14.7., příp.
Skalica 2
Slezský FC Opava 0
sobota 21.7., 1.kolo
Sparta 
od 19:00
 SFC Opava
Očima trenéra Skuhravého

Kluci měli obavu něco udělat, říká Skuhravý. Cení si charakteru týmu

07.03.2017, autor Redakce
Opava – Fotbalisté Slezského FC vstoupili do jara remízou se Znojmem. Byť Opavští prohrávali už o dva góly, v závěru vrhli síly do útoku a srovnali. Jak duel hodnotil trenér Slezanů Roman Skuhravý?

„Bylo tam víc chtění, urputnosti než lehkosti. Nebyli jsme to my. Cením si charakteru týmu, že za stavu 0:2 s tím chtěl něco udělat. V závěru jsme nadšením sahali i po třech bodech, i když by nebyly úplně zasloužené,“ přiznává šéf opavské střídačky.

Slezané prohrávali po gólu Teplého z penalty, na opačné straně o chvíli později neproměnil pokutový kop Schaffartzik a Opavští byli v problémech. Ještě hůře jim bylo po trefě Javůrka v 58. minutě, kdy prohrávali o dva góly.

„Na klucích byla vidět obava něco udělat. Odráželo se to na pohybu, práci s míčem a podobně. Z tohohle pohledu nebyl zápas povedený, což ale nemění nic na tom, že soupeř proměnil dvě situace po našich chybách, které jsme mu darovali,“ pokračuje Roman Skuhravý.

Slezský FC nesložil zbraně. Hru oživil příchod čerstvého Janetzkého, a pak přišla na řadu 76. minuta, kdy Zapalač vstřelil kontaktní gól. „Kombinace se nezlepšila jen příchodem Janetzkého. Začali jsme hrát rychleji. Každý je strůjcem svého štěstí. Hráčům to říkám furt: Dostaneš se do základu – drž si své místo. Vy, kteří tam nejste, bojujte na tréninku a každou minutu na hřišti, abyste se tam dostali,“ vykládá kouč Opavy.

Pět minut před koncem z penalty srovnal Kuzmanović a domácí byli rázem nahoře. Do znojemské šestnáctky létal jeden centr za druhým a hosté se klepali o výsledek. Nakonec ale remízu uhájili a ze Slezska si odvezli bod. „Myslím si, že závěrem jsme se možná odrazili k našemu způsobu hry. Už na podzim jsme ukázali, že se o výsledek rveme,“ uzavírá Skuhravý.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies