oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 23.6., příp.
SFC Opava 
od 15:00
 Vítkovice
Očima trenéra Skuhravého

Finále se blíží. Ve středu na hřišti necháme všechno, hlásí Skuhravý

14.05.2017, autor Redakce | FOTO: Deník / František Géla
Opava – Fotbalisté Slezského FC potvrdili venkovní vítězství z Třince a na svém stadionu si poradili s Varnsdorfem v poměru 4:2. Získali tak už šestou výhru ve Fortuna národní lize v řadě. Teď už Opavští přepnuli na středeční finále MOL Cupu proti Zlínu.

„Zápas s Varnsdorfem jsme chtěli zvládnout. Do třicáté minuty jsme hráli parádní fotbal. Pak se nám tam vkradl mix strachu o to, abychom utkání zvládli. Trochu to, že jsme přestali být aktivní – začal jsme myslet na pohár. Z toho pramenila hektika a panika, která nás provázela celý druhý poločas. Na druhou stranu to dokážu pochopit,“ přiznává Roman Skuhravý.

„Jsme rádi, že jsme utkání proti dobře hrajícímu soupeři, který ve druhé půli ukázal, že je v kombinaci silný, výsledkově zvládli. Stoprocentně věřím tomu, že se dáme do kupy a ve středu na hřišti necháme všechno, co v nás je,“ dodává.

O sestavě, která ve středu vyběhne na Andrově stadionu v Olomouci, ještě není zcela rozhodnuto. „Mám dlouhodobě jasno, jakým způsobem budeme proti Zlínu hrát. Na to, kdo bude hrát, máme tři dny. Uvidíme, jak vyléčíme šrámy. Ať v takto těžkém zápase postavím kohokoliv z mužstva, jsem přesvědčený, že to zvládne,“ tvrdí kouč Slezského FC.

Měla Opava v sobotu ve Zlíně, který podlehl Jihlavě, své pozorovatele či zvědy? „Ne, ne. Zlín máme načtený. Viděli jsme ho ve všech jarních zápasech. V rychlosti jsem zahlédl jejich sestavu, ale ta by nám stejně moc neukázala. Jsem přesvědčen, že také oni nastoupí v tom nejlepším, co mohou,“ říká Skuhravý.

Opavští jsou v dobré pohodě. Ve Fortuna národní lize vyhráli šestkrát v řadě. Co víc si přát? „Na klucích je jednoznačně vidět, že i když se jim někdy nedaří, dřou. Závěr sezony je vždycky takový, že se tam vkrádá trochu nekvalita. Je to dané mnou. Táhneme to v patnácti lidech. Počtvrté hrajeme takové dardy během třinácti dnů. To není výmluva, ale fakt. Pohoda v týmu je fantastická, ať už zbytek sezony dopadne jakkoliv,“ má jasno kouč Opavy.

Pozitivní je, že zápas znovu zvládl Zdeněk Pospěch. „Zase jsem se nechal ukecat… Měl jsme v hlavě, že ho nepostavím, protože jsem se fakt bál jen zranění. Ničeho jiného. Chtěl hrát, aby měl herní praxi. Rád jsem mu v tom vyhověl. Zvládl 70 minut, což je pro nás super,“ pochvaluje si Roman Skuhravý.

Pro méně zkušené hráče může být přítomnost bývalého reprezentanta Zdeňka Pospěcha velkou vzpruhou i směrem k pohárovému finále. „Jednoznačně. Právě pro to jsme se snažili, abychom jej na závěr sezony dali do kupy. To, že jde o finále poháru je fantastické. Spíš jsme mysleli na ligu, ale může to být důležitý faktor,“ ví opavský trenér.

Před ním a jeho kolegy z realizačního týmu stojí důležitý úkol. Připravit hráče tak, aby se jim nerozklepala kolena před největším zápasem kariéry. „To je klíčová otázka. Budeme se s nimi bavit. Je to jako ruská ruleta, nelze znát výsledek. Uděláme všechno pro to, abychom kluky uklidnili. Ať si jdou zápas prožít a žít, aby ze sebe dokázali vydat to nejlepší, což je klíč. Pokud tohle nedokážeme a budeme tam mít strach nebo nějakou obavu, Zlín nás porazí,“ varuje Skuhravý.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies