oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 14.7., příp.
Skalica 2
Slezský FC Opava 0
sobota 21.7., 1.kolo
Sparta 
od 19:00
 SFC Opava
Stará garda

Stará garda míří na finále. Prasek se těší na atmosféru

15.05.2017, autor Redakce
Opava – Slezský FC si váží osobností a bývalých fotbalistů, kteří v minulosti skvěle reprezentovali opavský fotbal. Vedení klubu tak pro starou gardu Opavy připravilo výjezd na středeční finále MOL Cupu do Olomouce.

Na Andrův stadion zavítají bývalá esa Opavy jako Karel Orel, Martin Rozhon, Kamil Vrba, Vilém Axmann, Miroslav Onufer, Pavel Hadaščok, Radomír Prasek, Jan Vožník či autor památného gólu „od pokladen“ Ivo Farský a další.

„Je to super nápad! Zase se sejdeme s kluky, se kterými jsme spolu dřív hrávali. Bude to jako kdysi, když jsme společně zamlada jezdili na zápasy,“ usmívá se Jan Vožník.

„Za mé éry jsme ve čtvrtfinále porazili České Budějovice, a pak v semifinále vypadli s Brnem. Pohár tehdy získala Sparta, která měla i titul, takže udělala double. Do Evropy šel tenkrát poražený celek finále – tedy Brno. Mrzelo nás, že jsme to nebyli my,“ přiznává bývalý obávaný kanonýr.

Na středeční finále se velmi těší. „Zlín není soupeř, který by se nedal porazit. Kluci už vyřadili i silnější týmy. Jednoduché to nebude, ale věřím, že to klapne,“ hlásí optimisticky. A kdyby to klaplo a Slezský FC by se podíval do pohárové Evropy? „To by byla pohádka,“ zasní se Vožník.

V podobném duchu hovoří také Radomír Prasek. „Už se moc těším, až zase uvidím kluky. Se starou gardou pořádáme zabíjačky a další akce, tento nápad se zrodil v hlavě Lojzy Grussmanna,“ chválí generálního manažera Slezského FC. „Zápas si společně vychutnáme jako za starých zlatých časů,“ dodává.

Borec, jenž vstřelil historický první gól Opavy v nejvyšší soutěži, má z úspěchu současného SFC velkou radost. „Klukům „závidím“, že se dostali tak daleko. Porazit čtyři ligové mančafty, to už není náhoda. Hráči vypadají dobře, hrají pěkný fotbal. Věřím, že uspějí i ve finále,“ říká.

Kdo bude favoritem zápasu, to se neodváží odhadnout. „Zlín teď možná není v pohodě, ale Opava mohla předtím jen překvapit. Teď už pohár končí a pocit, že můžete skončit pod vrcholem, může být svazující,“ přemýšlí nahlas.

Rodák ze Strahovic se nemůže dočkat startu finálové bitvy a zejména atmosféry. „Na to se těším asi nejvíc. Fanoušci jsou super! Osobně jsem si to vychutnal proti Plzni. Na Brno jsem sice nebyl, ale měl jsem tam člověka, který mi na Viberu hlásil každou změnu. Bude to super, moc se těším!“ uzavírá Radek Prasek.

Radomír Prasek se raduje z jedné ze svých devíti branek, které vstřelil v sezoně 1998/1999.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies