oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 22.2., 22.kolo
Slavia 
od 14:30
 SFC Opava
Preview: SFC Opava – Zlín

Slezský FC má Evropu na dosah. Zbývá porazit Zlín

17.05.2017, autor Redakce
Opava – Opavští fotbalisté se mohou zapsat mezi nesmrtelné, pokud se jim to tedy po spanilé jízdě letošní sezonou MOL Cupu už nepovedlo. Aby nad hlavu zvedli pohár pro vítěze, musí udělat poslední krok – ve finále, které začíná v 17.30 na Andrově stadionu v Olomouci, porazit Zlín.

Český fotbalový pohár čeká poslední zápas. Opavané mají na co vzpomínat. Že by tým po trochu utrápeném vítězství v prvním kole na petřkovické půdě došel nejdál kam mohl, asi tipoval málokdo. Slezský FC se však pod taktovkou trenéra Romana Skuhravého v poháru vzepjal k neuvěřitelným výkonům a udivoval celé Česko. Po vítězství nad Slováckem se v nezapomenutelném domácím utkání podařilo vyřadit Plzeň, následoval skalp třetího ligového celku Brna, načež se ze soutěže poroučela také Mladá Boleslav.

Nutno ovšem přiznat, že útrpnou cestou do finále prošel také Zlín. Mužstvo kouče Bohumila Pánika nejprve po prodloužení vyprovodilo z MOL Cupu pražskou Spartu, načež se „dostalo“ na Liberec, který také padl v prodloužení, a v semifinále Fastav šokoval Eden, když nejtěsnějším možným rozdílem přehrál i druhé pražské „S“ – Slavii.

Ševci podobně jako Opava sahají po historickém úspěchu. Pohárový primát už však Zlín v sezoně 1969/1970 ještě coby TJ Gottwaldov získal. Při penaltovém rozstřelu tehdy ve finále porazil Slovan Bratislava. Získal tak první a zároveň jedinou trofej v dějinách klubu.

Zlínští borci do této prvoligové sezony vlétli doslova jako uragán. Udivovali svým pohledným herním stylem a hlavně poráželi jednoho soupeře za druhým. Nějakou dobu se dokonce drželi na čele tabulky. V jarní části však tým trenéra Pánika upadl do mizérie, ve druhé polovině tohoto ročníku vybojoval pouhých sedm bodů a spekulovalo se také o odvolání hlavního kouče.

Opavský a zlínský klub jsou před středečním finále v rozdílné situaci. Zatímco Opava si pozvedla sebevědomí další výhrou, tentokrát porazila Varnsdorf 4:2, Ševci doma překvapivě vybouchli proti zachraňující se Jihlavě v poměru 0:3. Tato porážka dopálila především zlínského kapitána Jakuba Jugase, který po utkání nedržel emoce na uzdě a nebral si servítky.

„Jestli si někteří hráči myslí, že ve středu přijdou na pohár a vyhrajeme 3:0 s Opavou, která přejela čtyři ligové týmy, tak to ať si sednou na zadek. A uvědomí si, že takhle se hrát nebude,“ komentoval v rozhovoru pro Zlínský deník. Podle něj tým hodil celoroční práci do koše.

Stoper Zlína ještě dodal: „Je to finále, může se stát cokoliv. Každopádně jestli k zápasu přijedeme tak, jak jsme jezdili poslední tři týdny, tak to bude katastrofa. Budu se pak stydět celou fotbalovou kariéru, že jsme promarnili šanci, která se Zlínu naskýtá jednou za padesát let.“

Výkon Fastavu proti Jihlavě neměl úroveň, určitě se však na něm podepsal fakt, že zlínští nebyli kompletní. Kvůli kartám chyběl Gajič, absentoval také Traoré a šikovný záložník Štípek. Toto trio by na Opavu mělo být nachystáno. To samé platí i v případě uzdravujícího se Jeana-Davida Beauguela, jenž ovšem nebude schopen absolvovat plnou porci devadesáti minut.

Kromě těch našich nejspíš budou slyšet i zlínští fanoušci. Klub totiž směr Olomouc vypravuje dvanáct autobusů. Další příznivci pojedou ve dvanácti vagonech vlakem. Také Zlín pro utkání nechal vyrobit speciální edici triček, přičemž do prodeje šlo 1500 kusů. I zlínská strana má na Andrově stadionu vytvořit velkou choreografii.

Rozhodně tedy je na co se těšit. Vrchol sezony je tady!

Zápas startuje ve středu 17. května od 17.30. Průběh utkání můžete sledovat živě na ČT sport či v prostřednictvím textového on-line přenosu.

Na Hanou všichni ve žlutém! Vypraven bude vlakový speciál

Dobrá zpráva pro opavské fanoušky! České dráhy vypravují do Olomouce speciální vlakový spoj na trase Opava východ – Olomouc hlavní nádraží, který vyjíždí ze stanice Opava východ ve středu 17 května ve 14:05 hodin s příjezdem do Olomouce v 15:45 hodin. Souprava bude mít jedenáct vagónů s celkovou kapacitou 1200 míst. Jedná se o přímý spoj bez dalších zastávek.

Zpáteční spoj vyjíždí z Olomouce cca v 20.30 hodin (v případě potřeby se čas odjezdu přizpůsobí) s příjezdem do stanice Opava východ zhruba ve 22:00 hodin. Cena jízdenky se odvíjí dle sazebníku ČD. Lze využít skupinové slevy a zakoupit jízdenky v předprodeji.



Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies
 
×
Dnes v 14:30 |
SK Slavia Praha
Slezský FC Opava