oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava

Legenda se loučí. Zdeněk Pospěch v neděli ukončí kariéru

24.05.2017, autor Redakce
Opava – Nedělní zápas s olomouckou Sigmou bude poslední pro opavského kapitána Zdeňka Pospěcha. Osmatřicetiletá ikona Slezského FC se rozhodla ukončit svou bohatou kariéru. V klubu by měl dále působit v jiné pozici.

„Zdena oznámil vedení klubu, že končí. Je to škoda, ale my jeho rozhodnutí respektujeme,“ řekl generální manažer Slezského FC Opava Alois Grussmann.

„Věřím, že na nedělní duel se přijde co nejvíce diváků rozloučit s tímto velkým hráčem,“ dodal klubový šéf.

Osmatřicetiletý borec má za sebou velmi bohatou kariéru. Kromě Opavy hrával za Baník, Spartu a Kodaň. Velmi dobré jméno si udělal v bundesligové Mohuči.

Dvakrát vyhrál český titul, třikrát uspěl v poháru. S dánskou Kodaní se blýskl zlatým hattrickem, když tři roky po sobě zvítězil v tamní lize. Přidal triumf v dánském poháru a 31 startů si připsal v seniorské reprezentaci. Teď se pomyslný kruh uzavírá. Zdeněk Pospěch končí tam, kde s fotbalem začínal.

„Zdeněk odvedl pro náš klub velký kus práce. Za to mu patří velký dík. Jeho spolupráce se Slezským FC rozhodně nekončí. Nyní se bavíme o tom, v jaké pozici bude v klubu dál pracovat,“ prozradil Alois Grussmann.

Zdeno, děkujeme!