oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 29.1., příp.
SFC Opava 
10:30
 Uničov

Když se Zdena loučil, brečel jsem, přiznal Roman Skuhravý

29.05.2017, autor Redakce
Opava – Poslední zápas fotbalistů Slezského FC v letošní sezoně byl výjimečný, a to hned v několika směrech. Ano, šance na postup ještě byla, avšak hlavním příběhem bylo loučení opavské legendy – Zdeňka Pospěcha.

Když kapitán s trojkou na zádech chodil okolo středového kruhu a ve stoje mu tleskal celý stadion, byli všichni naměkko, samozřejmě včetně hlavního protagonisty. „Ve středovém kruhu jsem si pobrečel. Vím, že je konec. Už se mohu ohlédnout zpět,“ řekl Zdeněk Pospěch.

Poté, když předal kapitánskou pásku Matěji Helebrandovi, objal se s trenérem Romanem Skuhravým. „Byla pro mě čest trénovat takového hráče,“ zdůraznil opavský kouč.

sám byl dojatý. „Brečel jsem, protože to je moment, který si budete pamatovat do smrti. Věřím, že zářná kariéra Zdeny bude pokračovat dál třeba v roli sportovního ředitele, a jak byl dobrý na hřišti, bude dobrý i v kanceláři,“ poznamenal Roman Skuhravý.

Opava v báječné atmosféře porazila suverénního vítěze Fortuna národní ligy Sigmu Olomouc 2:0. „Nešla nám tolik kombinace. Soupeř měl dvě šance, to ale není podstatné. Jsem rád, že jsme utkání zvládli výsledkově,“ usmíval se kouč, jehož jméno fanoušci několikrát vyvolávali.

Slezský FC se loučil se sezonou s velkou parádou. Třetí místo ve druhé lize, historická účast ve finále poháru. „Podařilo se nám fotbal v Opavě probudit. Fanoušci to nyní jasně potvrdili. Je to pro nás obrovský závazek, abychom se o takový počin snažili i příští rok. Letošní ročník vnímám pozitivně,“ uzavřel Skuhravý.