oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 5.3., 17.kolo
Vyškov 
14:30
 SFC Opava

Vzhůru na sever! Slezský FC se představí v Ústí

10.08.2017, autor Redakce | FOTO: Deník / František Géla
Opava – Dlouhé cestování přes celou Českou republiku mají před sebou fotbalisté Slezského FC, kteří v pátek 11. srpna nastoupí na půdě Ústí nad Labem. Svěřenci trenéra Romana Skuhravého budou hrát na ústeckém městském stadionu od 18 hodin.

Opava sice do zápasu vstoupí s povzbuzením díky vysoké výhře nad Vítkovicemi, avšak také Severočeši v uplynulém kole zvítězili. Zásluhou gólů Pavla Pilíka a Martina Jindráčka porazili v poměru 2:1 Sokolov. U těchto jmen se mimochodem pozastavme, jelikož zrovna na tyto hráče by si Opava měla dávat velký pozor.

Druhý jmenovaný fotbalově vyrostl v Teplicích, v jejichž dresu nastřádal také řadu prvoligových startů. Pavel Pilík se k ústecké Armě připojil až v létě před začátkem sezony. Naposledy působil v Příbrami a během letní pauzy ho z české nejvyšší fotbalové soutěže zkoušela také Karviná s Brnem. Ani v jednom městě však nakonec angažmá neklaplo, a proto následoval přesun na sever Čech.

Nová posila Ústí má velký úkol, a sice v sestavě nahradit nejlepšího střelce klubu z minulé sezony Pavla Moulise, jenž se z hostování vrátil do Sigmy Olomouc.

Ústí nad Labem mimochodem po uplynulém ročníku muselo řešit hned několik odchodů klíčových hráčů. Po Moulisovi se jednalo také o Lukáše Poučka a Jiřího Kateřiňáka. Důležité fotbalisty, kteří se významnou měrou podíleli na ofenzivě. Zmíněná trojice v sezoně 2016/2017 zařídila dvacet z celkových čtyřiadvaceti vstřelených gólů Army. Skončil také zkušený brankář Zdeněk Zacharda, který se rozhodl ukončit kariéru kvůli problémům s kolenem.

Kromě Pavla Pilíka se Ústí v létě povedlo přivést vysokého útočníka Štěpána Kacafírka. Odchovanec pražské Sparty má na kontě i prvoligové zkušenosti. Další posilou je útočník z Plzně Lukáš Matějka. Ve výčtu nových akvizic nesmí chybět ani jméno velezkušeného Jiřího Pimpary. Tento stoper už v Ústí v minulosti působil. V kabině by měl plnit roli lídra.

Arma je nízkorozpočtový klub bez strategického sponzora, jenž chce hrát s větším počtem kmenových hráčů, kteří by se po konci hostování nemuseli vracet do svých mateřských oddílů, jako tomu bylo v případě Moulise, Kateřiňáka a Poučka. Přesto si ve městě pod hradem Střekov nedávají malé ambice a tým by se rád pohyboval ve vrchních patrech tabulky.

Úvod nové sezony ukazuje, že možná nejde o přehnaná očekávání. V prvním kole z toho sice byla bezbranková remíza ve Vítkovicích, načež ale následovalo vítězství 2:1 nad Sokolovem. Výhry nad Baníkem a oproti loňsku i lepšího vstupu do sezony si cení ústecký trenér Jiří Skála, jenž si na Opavu věří.

„Je to lepší bilance než v začátku minulého ročníku. Před Opavou máme klid a do zápasu můžeme vstoupit s čistou hlavou. Na Opavu umíme, a přestože jde o aspiranta na postup, věřím, že jim body sebereme,“ uvedl v rozhovoru pro klubové stránky.

V rozporu s jeho tužbami je však výsledek posledního vzájemného utkání. Zkraje března totiž Slezský FC vyhrál v Ústí 1:0, když krátce po změně stran rozhodl Tomáš Smola. Pro něj to mimochodem bude pikantní zápas, protože do Opavy zamířil právě z Army. V podzimním klání na stadionu v Městských sadech spolu oba soupeři remizovali 1:1. Opavský gól vsítil Petr Zapalač, za hosty se pak trefil Lukáš Pouček.

Informace pro opavské fanoušky

Níže přinášíme informace ze strany ústeckého klubu k fanouškům Slezského FC.

Příznivcům Opavy bude vyčleněn sektor E (sektor pro hosty). Občerstvení v hostujícím sektoru pro diváky bude k dispozici. Hosté z Opavy budou mít zajištěný vstup na stadion z Vinařské ulice.

Stadion na mapěPro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies