oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 31.5., 26.kolo
Teplice 
od 14:00
 SFC Opava
Preview: Třinec – SFC Opava

Opava míří do Třince. Věříme v úspěch, zní z kabiny

15.09.2017, autor Redakce | FOTO: Deník / František Géla
Opava – Další pikantní souboj nabídne v sobotu Fortuna národní liga. Vedoucí Opava míří na hřiště čtvrtého Třince, ale rozdíl mezi oběma protivníky činí pouhý bod. A aby toho nebylo málo, domácí výběr vede z pozice hlavního kouče v Městských sadech oblíbený Jiří Neček.

„Třinci se daří. Osobně se mi u nich hraje dobře. Na utkání se těším a věřím v úspěch. Máme kvalitní tým,“ říká záložník Slezského FC Jan Schaffartzik.

Sobotního soupeře má dobře načteného trenér Roman Skuhravý. „Třinec nemění rozestavení, má stejnou strategii. Mužstvo má jasnou tvář. Využívají dva útočníky, jednoho brejkového a jednoho soubojového,“ přidává svůj postřeh opavský kouč.

Jiří Neček má k dispozici sestavu, která má kvalitu. V brance sází na zkušeného Lukáše Palečka, který pamatuje ještě profesionální fotbal v Mostě a chytal i v Dolním Benešově. Kapitánskou pásku nosí exhlučínský stoper Marek Čelůstka. Mimochodem Hlučínem prošel i útočník Petr Hošek, který má svém životopise například destinace jako pražskou Slavii, Dunajskou Stredu, Senicu nebo polský klub Flota Świnoujście.

„Třinec má už tak dobrý tým, navíc v létě dobře posílil o Juřenu, Kateřiňáka a Vaňka,“ poznamenal Roman Skuhravý. Bude se nějakým způsobem měnit herní styl oproti duelu s Pardubicemi? „Uvidíme. Těší mě, že dokážeme být s oběma úspěšní,“ pochvaluje si trenér Slezského FC.

Opava nejede pod Javorový v kompletním složení. Chybí marodi Hrabina s Mozolem. „Někteří další hráči mají šrámy. Uvidíme, jak na tom nakonec budeme,“ přiznává opavský stratég. „Na utkání se těšíme. Hrajeme v televizi, navíc věřím ve velkou podporu našich fanoušků,“ dodává.

Pro věrné příznivce Slezského FC, kteří se chystají fotbalisty podpořit přímo v Třinci, vydal tamní klub podrobné organizační informace.

Utkání má výkop v sobotu 16. září v 10.15. Zápas bude v přímém přenosu vysílat televizní stanice ČT sport. Alternativou je textový on-line přenosu na webu Onlajny.com.

Stadion na mapěPro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies