oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 31.5., 26.kolo
FK Teplice 2
Slezský FC Opava 2
středa 3.6., 27.kolo
SFC Opava 
od 18:00
 Bohemians 1905
Ohlasy Michala Stříže

Závěr musíme brát pozitivně. Mohli jsme vyhrát, soudí Stříž

17.09.2017, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Opava – Pikantní duel absolvoval pod Javorovým Michal Stříž. Krajní obránce Slezského FC totiž ještě nedávno oblékal dres třineckého týmu. Teď stál na opačné straně barikády. „Nebral jsem to nijak specificky,“ tvrdí rychlonohý fotbalista.

V Třinci se nakonec urodila po dramatickém průběh utkání remíza 3:3. „Pro nezaujatého diváka určitě zajímavý zápas,“ přiznává třiadvacetiletý borec.

Opavští na stadionu Rudolfa Labaje vedli po trefě Smoly, pak ale domácí skóre otočili a vedli 3:1. „Nakonec jsme mohli i vyhrát. Šance jsme na to měli, ale zbytečně jsme si to zkomplikovali. Za stavu 1:0 jsme neměli dostat kontaktní gól,“ má jasno Stříž.

Co se přihodilo při úvodní třinecké brance? „Byla to má chyba, kdy jsem nechal hráče odcentrovat, a pak už to tam nějak doklepli,“ povídá sebekriticky hráč, jenž v uplynulé sezoně válel pod Javorovým.

„Nebral jsem to ale nijak specificky, i když do kabiny jsem něco vypsal. Vím, že to z mé strany nebylo ono. Nehrál jsem, jak bych si představoval. Musím se do dalších zápasů zlepšit,“ hlásí letní posila Slezského FC.

Opava to měla v sobotním derby hodně nahnuté. Po hodině hry totiž prohrávala 1:3. Kouč Roman Skuhravý pak poslal veškerou ofenzivní sílu, kterou měl na lavičce, do hry. „Byl to risk, ale museli jsme, abychom s výsledkem ještě něco udělali. Chtěli jsme vyhrát, bohužel se to nepovedlo, bod však bereme,“ připouští borec původem z Boskovic.

Slezané pak spustili palbu a velkolepá stíhací jízda skončila remízou 3:3. S trochou štěstí mohli opavští fotbalisté nakonec i vyhrát. „Závěr můžeme brát pozitivně. Měli jsme tam hodně šancí, ale nesmíme se dostat do situace, kdy ze stavu 1:0 najednou prohráváme 1:3,“ kroutí hlavou.

V sobotu si Slezský FC připomene výročí 110 let od založení klubu a oslaví také Víkend otců. Vrcholem oslav bude duel s Vlašimí a Michal Stříž velí jasně: „Musíme naplno bodovat, není jiná cesta.“Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies