oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
neděle 31.5., 26.kolo
FK Teplice 2
Slezský FC Opava 2
středa 3.6., 27.kolo
SFC Opava 
od 18:00
 Bohemians 1905
Ohlasy Vojtěcha Šroma

Teď se budeme soustředit na ligu, hlásí po vyřazení Šrom. Chválí fanoušky

08.10.2017, autor Redakce | FOTO: Deník / František Géla
Plzeň – Od opavského trenéra Romana Skuhravého v poháru znovu dostal důvěru a šel do brány na stadionu plzeňské Viktorie. V Doosan Areně čelil Vojtěch Šrom zkušeným střelcům a čtyřikrát inkasoval. Zároveň ale chytil několik slibných tutovek lídra nejvyšší soutěže.

„Do zápasu jsme nevstoupili moc dobře. Dostali jsme dva rychlé góly, pak se hra srovnala. Plzeň ale byla v prvním poločase lepší,“ přiznává Vojtěch Šrom.

Čím si vysvětlit špatný vstup do zápasu? Přehnaná nervozita? „Neřekl bych, že jsme byli ustrašení. Plzeň má velkou kvalitu, což jsme poznali nejen my, ale celá liga,“ pokračuje.

Viktoriáni vedli po trefách Řezníčka a Pilaře 2:0, po změně stran ovšem Opava zabrala. „V úvodních dvaceti minutách druhé půle jsme byli jednoznačně lepší. Oni samozřejmě trochu polevili, ale pak nevěděli, jak z toho ven. Je to škoda, protože kdybychom dali gól na 2:2, mohla z toho být zápletka. Pak jsme bohužel dostali smolný třetí gól, který jsme si dali v podstatě sami,“ mrzí brankáře Slezského FC.

Opavskou jedničkou je Vilém Fendrich, v MOL Cupu ovšem dostal podruhé v řadě důvěru Šrom. „Trenér mi řekl, že pohár je můj. Je jedno, jestli se hraje v Prostějově nebo v Plzni. Pro mě to byl „začátek snů“, dostal jsme rychle dva góly. Pak se ale dalo něco chytit. Ve druhém poločase to byly dvě střely a dva góly,“ mrzí zkušeného gólmana.

Jaký má vztah s brankářskými kolegy Vilémem Fendrichem a Kryštofem Lasákem? „S Vildou i s Lasem jsme super trojka. Vilda předváděl super výkony. jen mu to přeji. Když se nám bude dařit, ať chytá kdokoliv,“ tvrdí Šrom.

Slezský FC se také v Plzni mohl opřít o podporu svých nejvěrnějších příznivců, kteří na západě Čech vytvořili skvělou atmosféru. „Klobouk dolů před našimi fanoušky – jet přes celou republiku na pohár. Asi i pro ně byla odměna hrát v Plzni,“ tuší devětadvacetiletý brankář.

Finalista uplynulého ročníku MOL Cupu z Opavy po prohře s Viktorií v poměru 1:4 končí. Teď alespoň nebude tříštit síly. „Je smůla, že jsme skončili už ve třetím kole, ale teď se budeme moci soustředit jen na ligu,“ uzavírá Vojtěch Šrom.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies