oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
pátek 5.8., 2.kolo
SFC Opava 3
Dukla 0
neděle 14.8., 3.kolo
Olomouc B 
10:15
 SFC Opava

Důležité informace pro fanoušky mířící na Spartu

20.07.2018, autor Redakce
Opava – Pro fanoušky, kteří se chystají podpořit Slezský FC v úvodním kole FORTUNA:LIGY přímo na stadionu pražské Sparty přinášíme souhrn organizačně-bezpečnostních informací včetně podrobností o cestě speciálního vlaku.

Přístupová a odchodová trasa do / ze sektorů vede jedině vchodem č. 5 z ulice U Sparty. Vstup do hostujícího sektoru bude opatřen pěti turnikety. Pro hosty jsou k dispozici samostatné pokladny v bezprostřední blízkosti turniketů. Jejich počet se upravuje dle potřeby. Sektor hostů je vybaven vlastním WC i stánkem s občerstvením.

Přístupová trasa vede z ulice U Sparty (viz. plánek níže), vstup do sektorů je umožněn výhradně vchodem č. 5. Upozorňujeme fanoušky, že jsou povinni dodržovat Návštěvní řád Generali Areny.

Na stadion bude povoleno vnést batohy menších rozměrů. Nesmí ale obsahovat kromě veškerých nebezpečných předmětů a pyrotechniky žádné jídlo, pití, parfémy, deodoranty, spreje, tablety či notebooky a podobně.

Jízdní řád vlakového speciálu

České dráhy vypravují na utkání se Spartou vlakový speciál, který z nádraží Opava východ vyrazí v sobotu 21. července ve 12.34 hodin s pravidelným příjezdem do stanice Praha Holešovice v 16.30. Ze stanice Praha hlavní nádraží vlak vyrazí ve 22.36, do Opavy by měl dorazit v 02.20.

Sraz opavských fanoušků v Praze

Na nádraží Praha Holešovice je organizován v 16.30 sraz všech opavských fanoušků, kteří se chystají na zápas se Spartou. Po příjezdu speciálního vlaku se příznivci Slezského FC hromadně vydají směr Generali Arena.

Zástupci fanoušků SFC důrazně apelují na všechny účastníky výjezdu, aby respektovali jednotný dress code a vyrazili oděni ve žlutém.

Vstupenky na místě

Prodej vstupenek probíhal prostřednictvím předprodeje v Opavě, kde bylo prodáno všech 1 029 lístků. Fanoušci, kteří si v předprodeji v Opavě nestihli zajistit lístky do hostujícího sektoru, budou mít možnost zakoupit si vstupenku na zápas se Spartou před utkáním na pokladně.

„Po dohodě s AC Sparta Praha jsme vyjednali, že našim vlajkonošům bude poskytnut další sektor o kapacitě 200 míst,“ řekl technický ředitel Slezského FC Jaroslav Rovňan.

Cena vstupenky činí 170 Kč, samostatné pokladny pro fanoušky hostů jsou umístěny hned vedle vstupních turniketů u vchodu č. 5. Pokladny se otevírají zpravidla 3 hodiny před začátkem utkání.

Parkování

V okolních ulicích u stadionu jsou parkovací zóny pro rezidenty. Pro fanoušky doporučujeme dopravu ke stadionu pomocí spojů MHD, případně odstavit vozidlo na parkovišti u holešovického výstaviště a na stadion dojít skrze park Stromovka, nebo využít parkování v Garážích Letná.

Plán Generali Areny

Příjezd k Generali Areně