oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 5.3., 17.kolo
Vyškov 
14:30
 SFC Opava

Opava v sobotu vyzve Teplice. Musíme být aktivní, velí kouč Kopecký

21.09.2018, autor Redakce
Opava – Chtějí druhou výhru v letošním ročníku FORTUNA:LIGY. Opavští fotbalisté se v sobotu v brněnském azylu postaví Teplicím. Tým ze Stínadel má v aktuální tabulce devět bodů. Naposledy porazil doma Karvinou.

Slezané ještě na začátku týdne kousali zklamání z porážky v Brně. „Na hráčích bylo vidět zklamání, ale už ho vstřebali a těší se na utkání s Teplicemi. V Plzni odvedli kus dobré práce, jen tomu chyběla pověstná třešnička na dortu v podobě získaného bodu,“ poznamenal trenér Opavy Ivan Kopecký.

Teplice jsou zcela jiným týmem než Plzeň. Od Opavy se nyní očekává, že bude bodovat. „Čeká nás jiné utkání než v Plzni. Pokud chceme vyhrát, musíme hrát více aktivněji směrem dopředu,“ uvědomuje si opavský stratég. „Uděláme všechno pro to, abychom zápas zvládli,“ slíbil Ivan Kopecký.

Severočeši mají sílu. „Trenér Šmejkal pracuje se zajímavými hráči. V útoku Vaněček, velmi dobře hraje mladý Žitný. K tomu jsou dobře rychlostně vybaveni Vondrášek s Horou,“ vyjmenovává největší zbraně sobotního soupeře trenér Slezského FC Opava.

Opava se chce podle trenérových slov soustředit hlavně sama na sebe. „Důležité je to, co předvedeme my. Chceme těžit ze standardních situací. K Teplicím máme respekt, ale rozhodně ne přehnaný,“ zvedl prst Ivan Kopecký.

Otázkou je, jak bude v Brně vypadat sestava SFC. „Nevyhráli jsme, důvod ke změně v sestavě je vždycky. V kádru máme řadu kvalitních hráčů. Viděli jsme poslední zápasy Teplic, takže budeme do základní jedenáctky dosazovat kluky, kteří budou proti tomuto soupeři platní,“ prozradil šéf opavské lavičky. „Máme tady Kayambu, Juřenu, Jurečku, Janetzkého a mohl bych jmenovat další,“ vypočítává Ivan Kopecký.

Opavští sice hrají s Teplicemi až v sobotu 22. září od 17 hodin, k utkání do jihomoravské metropole však vyráží o den dříve. „Nechceme nic ponechat náhodě. Tento zápas je pro nás moc důležitý,“ uzavřel Kopecký.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies