oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 5.3., 17.kolo
Vyškov 
14:30
 SFC Opava

Kluci se nebojí hrát fotbal, těší Kopeckého. Chválí i fanoušky

23.09.2018, autor Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka
Brno – Po slibné premiéře v Plzni má za sebou nový kouč opavských fotbalistů Ivan Kopecký první úspěšné "domácí" vystoupení. Jeho tým na brněnské Srbské přehrál Teplice a po výhře 2:0 zapsal do tabulky tři body.

„Naše situace nám velela vyhrát nebo bodovat. Nechtěli jsme hru otevřít, ale hrát trpělivě a čekat na chybu soupeře, která přišla po dvaceti minutách. Po vstřelené brance si hráči začali více věřit. Měli jsme i další šance. Škoda, že se nám je nepodařilo proměnit, zase by se to odrazilo na psychice hráčů,“ uvědomuje si Ivan Kopecký.

Slezané v poločase vedli po parádní trefě Tomáše Smoly. Po změně stran bez přípravy krásně propálil Diviše Jursa a bylo hotovo. „Druhý gól přišel po pěkné akci, což přineslo ještě větší stmelení kolektivu. Jsme velmi spokojeni s pracovitostí hráčů, ale víme, že jedna vlaštovka jaro nedělá. Musíme pracovat dál,“ nabádá kouč Slezského FC.

Ten na hřiště poslal zajímavě poskládanou sestavu, kdy se třeba Joel Kayamba objevil přímo na hrotu. „Měli jsme trochu specifické rozestavení. Hráči jako Kuzmanović nebo Kayamba dostali volnost, ale věděli, v jakých prostorech se mají pohybovat. Joel utkání odpracoval, ale bylo vidět, že tři týdny nehrál,“ přiznává opavský trenér.

Zdálo se, že Opava nehraje žádný hurá fotbal. Hráči pracovali hlavně účelně. „Kluci tady základy mají, ale v určitých detailech mám trochu jiné pohledy na věc, než co po hráčích vyžadoval Roman (Skuhravý – pozn. red.). Kluci se nebojí hrát a umí ho,“ pochvaluje si Ivan Kopecký.

Svůj tým vedl poprvé doma v brněnském azylu, kam si našla cestu takřka tisícovka opavských fanoušků. „Divákům musím poděkovat, protože to bylo neskutečné. Znal jsem to jako hráč nebo později i trenér, že v Opavě byli vždy fantastičtí diváci. Udělali si čas a přijeli v hojném počtu do Brna. Klobouk dolů před nimi,“ děkuje na dálku opavským příznivcům.

Kdy tým povede v Městských sadech? „Je to v řešení. S vedením jsme se o tom bavili, ale je těžké tady říct nějaký konkrétní termín. Každopádně všichni udělají všechno pro to, abychom mohli hrát v Opavě co nejdřív,“ uzavírá Kopecký.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies