oficiální web
Slezského fotbalového clubu Opava
sobota 4.4., 27.kolo
SFC Opava 
od  
 Bohemians 1905
Preview: SFC – Jihlava

Premiéra v Městských sadech: Opava hostí Jihlavu a chce postup

11.10.2018, autor Redakce
Opava – Velký návrat je tady. Opavští fotbalisté se po jedenácti zápasech mimo svůj stadion představí konečně doma. Nováček FORTUNA:LIGY přivítá v Městských sadech v rámci MOL Cupu účastníka druhé nejvyšší soutěže z Jihlavy.

Zápas bude možná zajímavý pro opavského kouče Ivana Kopeckého, který loni na Vysočině působil. „Myslím si, že o žádnou nostalgii nepůjde,“ pronesl trenér Slezského FC Opava. „Chceme postoupit, s tím do zápasu jdeme,“ má jasno šéf opavské lavičky.

Vysočina vede druhou ligu, v poslední době má i slušnou formu. „Nemají špatný tým. Za mě sedm současných kluků hrálo ligu. Bude to těžký zápas, ale my ho chceme zvládnout,“ má jasno Ivan Kopecký. Součástí jihlavské organizace je i bývalý opavský záložník a odchovanec velkoheraltického fotbalu Ondřej Machuča.

Opava ještě pomalu kouše nedělní porážku s Bohemkou. „Výsledek je pro nás velkým zklamáním. Měli jsme bodovat, to si dobře uvědomujeme,“ konstatuje trenér. Na otázku, zda změnil penaltového exekutora, odpověděl: „Jsou určeni tři hráči. Kopat půjde ten, který si bude v danou chvíli nejvíce věřit. Nechávám to na klucích.“

Páteční utkání bude premiérou na stadionu v Městských sadech, kde přes léto vyrostl vyhřívaný trávník. Navíc budou v provozu i nové ozvučení a LED obrazovka. „Všichni se těšíme, sami jsme na utkání zvědaví. Věřím, že návrat bude vítězný. Podle informací, které mám, se očekává početná návštěva, což mě jen utvrzuje v tom, že Opava je fotbalové město,“ pravil Kopecký.

K páteční sestavě s úsměvem řekl: „Tu si nechám pro sebe.“

Utkání má výkop v pátek 12. října od 17 hodin.

Důležité organizační informace

Změna trasy linky 218:

Z důvodu fotbalových utkání na Městském stadionu v Opavě dojde ke změně trasy MHD linky č. 218, která bude oproti původní trase přeložena (Sadová a nám. Sv. Trojice) projíždět po ulicích Rybářská a Jánská, kde budou umístěny přechodné zastávky.

Návštěvníky, kteří se na zápasy chystají vlastními dopravními prostředky, žádáme, aby využili nejen parkoviště na náměstí Svaté Trojice, ale taktéž na ulici Žižkova u víceúčelové haly.Pro sdílení na sociálních sítích jsou vyžadovány soubory cookies sociálních médií. Nastavení cookies